Vibrama - KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV

Diskusia - KST Vibrama Malachov

Pre pridávanie príspevkov do diskusie je potrebné sa prihlásiť.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] ... [ 232 ]

Odpovedať | 15.12.2017

Hela

Zajtra 16.12.2017 akcia "Útok na imelo".
Stretneme sa 9:30 hod na veľkom parkovisku v Sásovej pod cestou na Šachtičky.
Prineste si špagát, veľké tašky na čečinu a dobrú náladu.
Tešíme sa.

Odpovedať | 13.12.2017

richard

Priatelia,kamaráti všetkým vám chcem popriať ŠŤASTNE A VESELE VIANOCE.

Odpovedať | 13.12.2017

Hela

Milí turisti.
Plán na turistický rok 2017 sme splnili, teraz je čas príprav na Vianoce. K tradičnej výzdobe patrí aj imelo, tak skúsime tento víkend akciu: "Útok na imelo". Podľa počasia v sobotu alebo v nedeľu, dáme vedieť najneskôr v piatok.
Sviatky patria rodine, tak plány na turistiku nemáme.
Nový rok 2018 začneme už tradične 6.1.2018 Trojkráľovým výstupom na Starú kopu a 13.1.2018 Novoročnou turistikou s opekačkou, plánujeme ísť z Malachova na Horné Pršany, kde je nová rozhľadňa, tu budeme aj opekať, môžeme si ešte pozrieť jaskyňu Kremenia.
Podrobnejšie tesne pred turistikou.
Tak zatiaľ príjemné sviatočné prípravy.

Odpovedať | 02.12.2017

IvanV

Je 01.14, pozerám foto z roku 2004, aj z mojej prvej trojdňovky. Vidím Vibramu. A Ludí, ktorých som mal rád a už ich nestretávam. Chýbajú mi.

02.12.2017

IvanV reaguje

Chcel som písať ďalej, ale, nestresuj Ivan, drž hubu, som si povedal.
Hrá mi DIRE Streise, a napíšem: "poznám 30-dsať super ľudí, 10 parádnych priateľov a 50-.. človekov, ale som len jedináčik. Ste mi rodina, ktorá ma postupne opúšťa, som na rade. POZOR, nezomieram, len si dávam pauzu.

Odpovedať | 26.11.2017

Hela

V sobotu sme uzatvorili turistickú sezónu. Bola aká bola, veľmi nám neprialo počasie,aj účasť dosť zaostáva, ale tí čo chodili boli spokojní. Záver nám vyšiel, počasie sa zľutovalo a umožnilo nám peknú rozlúčku s rokom 2017. Začali sme v kúpeľoch Brusno a po zelenej stúpali a stúpali hore. Oblačnosť premenlivá, ale nepršalo, čo bolo fajn. Na lúkách pod Vysokou sa už otvorili výhľady na okolie, aj keď kopce ostali stáles kryté v mrakoch. Posledný strmý výstup a boli sme na nádhernej skalnatej Vysokej. Po vynadívaní sa z Vysokej sme si na jestvujúcom ohnisku opiekli prinesené dobroty a pobrali sa do Ľubietovej, kde nás čakal autobus a adrenalínovou jazdou priviezol všetkých a celých do Hronseka. Zaáverečné pohostenie otvoril príhovorom predseda, potom už len konzumácia skvelých dobrôt, tanečky, debata a pohoda.
Koncoročná vyšla na jednotku.
Ďakujeme všetkým za účasť a tešíme sa na ďaľšie turistikovanie.

Odpovedať | 24.11.2017

jaroslavdaxner


Celkom sa teším na zajtrajšiu túru.Bude nás dosť,Budeme opekať.
Naládička hádam bude dobrá ako vždy.Počasie a teploty majú byť
prijateľné.A ešte bonus konečne sa dostaneme viacerí na Vysokú.
Mne sa v 80.rokoch nechcelo,ale aspoň mi nikto nenádáva do ižinierov
A je to vlastne môj kraj. Do Ľubietovej som chodil do školy a rodná
dedina Šajba je len 5 km. a uvidím aj stromy čo som sadil pod Vysokou
v 1974 roku.Tak sa poriadne všetci vyspite , aby ste vládali kráčať,
jesť a piť s / mierou /.
ČAU NA VYSOKEJ

Odpovedať | 21.11.2017

Hela

Odchod autobusu 25.11.2017:
ZVT 7:00
Kaufland Radvaň 7:05
Hušták 7:10
Žel.stanica 7:20
Sásová 7:30
Tešíme sa na stretnutie.

21.11.2017

Hela reaguje

VYSOKÁ 995 n.m. - VÝZNAMNÉ ARCHEOLOGICKÉ NÁLEZISKO
Leží v severovýchodnej časti Slovenského rudohoria v celku Veporské vrchy v pohorí Čierťaž. Nachádza sa v oblasti Ľubietovej, ktorá patrila k významným medeno - rudným revírom - Podlipa.
Vrch Vysoká je v poradí tretím archeologickým náleziskom, ktorý potvrdzuje osídlenie človekom v ľubietovskom chotári a využívanie rúd, minerálov a hornín pre svoj život teda aj banícku činnosť. Objavenie hradiska s plošinami, kamennými valmi na Vysokej nad Ľubietovou s množstvom nálezov rôznorodej keramiky, kovových predmetov, šperkov, hutníckej trosky, potvrdzuje, že táto lokalita bola obývaná ľuďmi neprestajne od neskorej doby bronzovej, staršej doby železnej a mladšej doby laténskej - Kelti až do stredoveku. Tento objav predstavuje ojedinelý príklad nepretržitého osídlenia lokality v bezprostrednej blízkosti baníckych areálov v ľubietovskom chotári a môžeme hovoriť o pravekej ťažbe rúd. Tým sa lokalita Vysoká zaraďuje medzi najvýznamnejšie lokality na hornom toku Hrona.
(Kelti – doba laténska 750 – 0 po prelom letopočtu. Keltské hradiská boli centrá umelecko-remeselných aktivít. U Keltov základným remeslom bolo železiarstvo, kováčstvo, výroba železných, medených výrobkov a kvalitných zbraní. Kelti priviedli hrnčiarstvo, jedno z najstarších remeselných činností, určite na vyššiu úroveň vynálezom rýchlo rotujúceho hrnčiarskeho kruhu. S rozvojom základného keltského remesla, železiarstva, zároveň mimoriadne vzrástlo spoločenské postavenie baníkov, hutníkov a kováčov. Na množstvo výrobkov, ktoré produkovali bolo potrebných aj množstvo kovových rúd a kvalitné hutnícke spracovanie výsledkom čoho bol hospodársky rozvoj krajiny, pokrok a vysoká technická úroveň v jednotlivých remeselných činnostiach.)
Vrch Hohenstein v stredoveku, v časoch Tureckých nájazdov na banské mestá, plnil aj dôležitú strážnu úlohu. Bola tu vybudovaná strážna veža so signálnym ohňom. V máji 1564 na vojenskej porade v Banskej Štiavnici, za účasti vyslancov siedmich slobodných banských miest, bolo prijaté uznesenie o signalizačnom oznámení blížiaceho sa tureckého nepriateľa a to vatrou a výstrelmi. Strážne služby boli na najvyšších vrchoch od Sitna, Pustý Hrad, Krupina, Drienovo, na Vartovke nad Banskou Bystricou, na vrchu oproti Lučatína a v Ľubietovej na Vy

21.11.2017

Hela reaguje

Strážne služby boli na najvyšších vrchoch od Sitna, Pustý Hrad, Krupina, Drienovo, na Vartovke nad Banskou Bystricou, na vrchu oproti Lučatína a v Ľubietovej na Vysokej (Hohensteine). Ohne bolo treba zapáliť len vtedy, keď bol istý chýr, že sa nepriateľ blíži. Okrem ohňa jeden výstrel upozorňoval na obozretnosť, dva výstrely znamenali, že nepriateľ je ešte ďaleko, tri však, že už prekročil hranice okresu. V poslednom prípade všetci, ktorí neboli potrební na stráž hradov a miest, mali sa ponáhľať na miesto zhromaždenia a to: Bystričania , Ľubietovčania, Brezňania, Vígľašania, Ľupčania do Zvolena.

Odpovedať | 14.11.2017

jankakrnka

Trošku kultúry na záver roka - 3. decembra o 15,30 (nedeľa) sa nám v Malachove predstaví skupina liptovských recesistov PLOŠTÍN PUNK. V podaní tejto vynikajúcej folkovej kapely odznejú na koncerte najznámejšie a najžiadanejšie pesničky ako Ovčia koža, Nás čaká Hollywood, Aranka Španielka a iné... Srdečne pozývame, predpredaj lístkov OÚ Malachov, Infocentrum BB, plagát http://www.malachov.sk/upload/news/2188/plostin_punk.pdf
Info k akcii: 0948 938 777

Odpovedať | 13.11.2017

Hela

Info ku koncoročnej:
Trasa: Brusno, kúpele ztz 1:30 - Lazná lúka 0:15 - Vysoká 0:10 - Lazná lúka 0:45 - Ľubietová
dľžka: 10km
prevýšenie: 600m
čas:3 hodiny
Ráno nás bus zavezie do Brusna a počká v Ľubietovej. Pod Vysokou budme opekať, tak si nezabudnite priniesť dobroty na opekanie.
Pohostenie v Hrońseku.
Člen: 0 €
Nečlen: 5 €
Prihlasujte sa,aby sme vedeli počet porcii. Posledný termín na prihlásenie bude 22.11.2017. Kto po tomto dátume nebude prihásený, nebude mať pohostenie!!!!!
Zmena môže byť len ak predpoveď počasia bude nepriaznivá., potom trasu prispôsobíme počasiu.
Tešíme sa na stretnutie, okrem dobrôt na opekanie si prineste dobrú náladu, však bude aj zábava s hudbou.

Odpovedať | 12.11.2017

Hela

Ešte pripomienka:
pomaly budeme pripravovať program na rok 2018. Chceme Vás do tejto prípravy zapojiť, tak dajte do diskusie svoje návrhy, kam by ste chceli ísť a čo by ste si v budúcom roku radi prešli. Budú to aj pre nás inšpirácie pre tvorbu programu.
Tak smelo do plánov, ale nestačí nám len napr. Veľká Fatra, ale aj odkiaľ kam a cez čo.
Uvažujte aj o trojdňovke, na schôdzi predložíme plán a odhlasujeme miesto našej budúcoročnej trojdňovky.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] ... [ 232 ]
Prihlásenie
Meno:
Heslo:
Ak ešte nemáte svoje meno a heslo, zaregistrujte sa TU.
Anketa
Páči sa vám naša stránka?
(49469 účastníkov)
 
Áno 81 %
Nie 19 %
Tipy pre vás
TROJKRÁĽOVÝ VÝSTUP NA STARÚ KOPU

Dátum: 06.01.2018
Dĺžka trasy: 0.00 km
Prevýšenie: 713 m
Voľných miest: 45

NOVOROČNÁ OPEKAČKA

Dátum: 13.01.2018
Dĺžka trasy: 0.00 km
Prevýšenie: 0 m
Voľných miest: 45

Tipy pre nás
Tipy pre nás
Meniny

Dnes je 17. december,
meniny má Kornélia.

Počasive pre Slovensko