Vibrama - KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV

Diskusia - KST Vibrama Malachov

Pre pridávanie príspevkov do diskusie je potrebné sa prihlásiť.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] ... [ 254 ]

Odpovedať | 13.01.2020

Hela

Novoročná opekačka nám vyšla na jednotku. Počasie sa tiež rozhodlo, že bude aj slniečko, tak sme mali pekný deň. Stretli sme sa na Medenom Hámri 19 členov a traja nečlenovia a kráčali svorne k smerovníku v Laskomerskej doline, kde bola spoločná foto. Našli sme aj prístrešok so stolom a ohniskom, chlapi zvládli založenie ohňa a začala prvá súťažná opekačka. Víťazom sa stal Jaro Daxner, mal najbohatšie a najpestrejšie opečený ražeň a dal si doma námahu s prípravou.
Po opekaní sme odbočili na modrú miestnu značku a serpentínkami nie v snehu, ale viac v blate, prišli na lúky pod Vysielačom. Tu nám počasie pripravilo nádherné výhľady na Banskú Bystricu pod nami a okolitú málo zasneženú prírodu. Pokračovali sme ďalej po zelenej turistickej značke cez Slnečné stráne do Medeného Hámra a na Strieborné námestie do Bystričky, kde sme našu novoročnú turistiku ukončili. Bolo nám super, nefúkalo a slniečko prispelo k skvelej nálade.
Ďakujem všetkým za účasť a tešíme sa na hádam už zimnú Krížnu.

Odpovedať | 07.01.2020

Hela

Info k sobotnej turistike NOVOROČNÁ OPEKAČKA:
pôjdeme si pozrieť Laskomerskú dolinu a Vysielač.
Začneme na Medenom Hámri a Laskomerskou dolinou po asfalte prídeme k ohnisku, kde si opečieme dobroty a založíme ohník. Pripravte si inšpirácie, bude súťaž o najkrajší ražeň, takže doma trénujte ako si ražeň nastajlujete, aby ste v súťaži aj dačo vyhrali. Potom musíme nabrané kalórie spáliť, tak nastúpime na miestnu modrú značku a vyšplháme sa na lúky pod Vysielačom, kde sa už napojíme na klasickú zelenú značku, po ktorej zídeme zase do Medeného Hámra, kde sme začali, takže si spravíme okruh. Z organizačných dôvodov schôdza nebude, nový termín včas oznámime. Po turistike si nájdeme nejakú krčmičku, kde ešte môžeme dokončiť debaty.
Zraz 11.1.2020 9:00 hod na Medenom Hámri /pri reštaurácií Gurmán/
Trasa má dĺžku 7-8 km
prevýšenie 308m
čas cca 4 hodiny
Tešíme sa na stretnutie a turistiku.

08.01.2020

Hela reaguje

Pripomienka:
môžete už platiť členské, suma ostáva 20€ a termín koniec februára 29.2.2020, takže máte o jeden deň viac času.
Výhody členskej známky KST poznáte, nemenia sa.
Môžete hotovosťou na túrach a stretnutiach alebo na účet
SK51 1100 0000 0026 6248 0030
Ďakujeme

Odpovedať | 06.01.2020

Hela

Milí turisti.
Úvodnú zimnú turistiku v novom roku 2020 sme začali skvele, v nádhernom zimnom dni, aj keď zimnej perinky bolo poskromne, ale nadelila nám peknú zimnú atmosféru. Zišla sa nás pekná kôpka a z parkoviska na Uhlisku sme po začiatočnej foto začali kráčať k cieľu na Starej kope. Na medzizastávke nás upozornil poľovník na prebiehajúcu poľovačku, ktorá sa našťastie netýkala našej trasy, tak sme v kľude pokračovali na náš cieľ. Ani sme nezačuli zvuky poľovačky, našťastie, a na Starej kope sme si užili pekný a konečne bezveterný deň. Plápolajúci ohníček nás zohrial a zároveň sme si poopekali prinesené dobroty. Bolo nám super, konečne nefúkalo a mohli sme si v kľude užiť pravú zimnú turistku. Ďakujem všetkým, ktorí mohli prisť a užiť si tento sviatočný deň na stretnutie s kamarátmi a priateľmi. Ešte raz vďaka všetkým, ktorí dnes prišli
.

Odpovedať | 02.01.2020

Hela

A keďže je na Starej Kope prístrešok s ohniskom, prineste si aj dobroty na opekanie a ak bude zima, aspoň sa pri ohníku zohrejeme.

Odpovedať | 01.01.2020

Hela

Starý rok 2019 už odišiel na zaslúžený odpočinok a žezlo prebral mladučký rok 2020 a začal pekným slnečným počasím. Lyžiari si určite prajú viacej snehu, ale všetko bude.
Prajem všetkým turistom, kamarátom a priateľom úspešný nielen štart ale aj celý rok 2020, nech hlavne slúži zdravie, aby sme ešte spoločne prešli pár kilometrov po našej nádhernej prírode.
Pomaly sa blíži aj prvá tohtoročná turistika v okolí BB, dúfajme, že bude priaznivé počasie a stretneme sa po dlhšej sviatkovej odmlke.
Tak veľa zdravia, spokojnosti a úspechov všetkým. Čaute na horách.

01.01.2020

admin reaguje

6.1.2020 TROJKRÁĽOVÝ VÝSTUP NA STARÚ KOPU.
Zraz bude tiež už tradične o 10:00 hod na parkovisku UHLISKO pri KOLIBE.
Trasa je rovnaká ako po iné roky.
Tešíme sa na prvú turistiku a prajeme si pekné počasie.

Odpovedať | 23.12.2019

Hela

Ani sme sa nenazdali a máme tu najkrajšie sviatky v roku, ktoré patria rodine. Vonku to skôr vyzerá na jar ako na december, ale aj tak plánovanú turistiku máme až v novom roku 2020.
Prajeme všetkým turistom príjemné a pohodové Vianočné sviatky v kruhu najbližších, veľa lásky, pokoja a zdravia.
V novom roku 2020 pevný krok na spoločné turistikovanie.

24.12.2019

Táňa T reaguje

Všetkým vibramákom aj ostatným turistom prajem aj ja krásne sviatky a v novom roku najmä dobré nôžky na turistikovanie.ahojte.

Odpovedať | 16.12.2019

Hela

Milí turisti.
V časti "Program na stiahnutie" si môžete stiahnuť a uložiť do mobilu alebo vytlačiť v pdf program naplánovaných túr v roku 2020.
V časti "Program" je aj popis k túram a mapky. Kto by mal záujem o program s popisom v pdf, zavolajte mi a pošlem Vám ho na mail.
Príjemné predsviatočné chvíle.

Odpovedať | 05.12.2019

jaroslavdaxner


Oznam pre veľmi hladných.

Hutnícky nadšenci v spolupráci s obcou Poniky Vás srdečne pozývajú na malú dedinskú akciu na Ponickú Hutu.
Hutnícka zabíjačka - 10.ročník.
Sobota 7.12.2019
Kultúrny dom Ponická Huta
Ak sviňa neujde,tak výrobky budú k dispozícii postupne od 10 hodiny.
Po zabití a zapití bude večer mini disco v kultúrnom dome, Ponická Huta. Takže po našom tanečky.

Odpovedať | 03.12.2019

Táňa T

Milí kamaráti, lístky z autobusovej dopravy už NEZBIERAM.

Odpovedať | 02.12.2019

Hela

Turistický rok 2019 sme ukončili. Ako zázrakom začala sobota chladnejším, ale slnečným počasím. Po dlhom čase jesenného mrholenia, dažďa a hmiel sa konečne ukázalo slniečko. Posledný novembrový deň sme sa ráno zišli v Malachove na konečnej, kde nás Milka privítala koláčikom na posilnenie, a začali po asfalte a mtz stúpať k horárni. Pri oddychovom mieste na konci Malachova sme prešli na NCH a popri potoku k Malachovskému vodopádu, potom odbočka na ztz a stúpanie na bežkársku trasu a ďalej lesom k spadnutému sovietskemu lietadlu. Pietne miesto so zbytkami lietadla je udržované a každý rok chodia obyvatelia Malachova a aj Badína vzdať úctu mladým sovietskym vojakom, ktorí tu zahynuli ďaleko od svojej rodnej krajiny. Potom už posledné výškové metre na Košiare, ktoré boli najvyšším miestom našej turistiky. Tu sme sa odklonili vľavo na žtz a popri Studničke pod Klinom s runovým písmom neznámeho pôvodu, prišli k poľovníckej chatke pod Klinom, kde je vybudované pekné ohnisko so stolom a lavicami. Bolo síce slnečno, ale chladný vietor vliezal pod kožu, tak dobre padol ohníček na opekanie a aj zohriatie. Stôl sa zmenil na stolček prestri sa – koláčiky sladké i slané, škvarky, slaninka a dobroty na opekanie.
Pokračovali sme nádhernými lúkami k rozhľadni nad Hornými Pršanmi, ale kúsok pred rozhľadňou sme si ešte išli pozrieť v lese Čertovu skalu. Z rozhľadne krásne výhľady na NT, Poľanu, Ľubietovský Vepor, Sliač, Pustý hrad....
Žtz pokračovala cez Horné Pršany a pri bývalej slepačiarni odbočila vľavo lesom, lúkami a zase lesom do Kremničky. V dolnej časti doliny sme si ešte išli pozrieť cvičné skaly, kde KST Kremnička každý rok robí praktickú časť VHT.
Šťastne a všetci sme dorazili v stanovenom čase na pohostenie U Vinca, pridali sa aj tí, ktorí neboli na túre. Vedenie oboznámilo o plánoch v budúcom roku, nakoľko už spoločnú turistiku do konca roka nebudeme mať. Po teplom občerstvení nám Stano M. spestril večer krátkou scénkou o zbojníkoch a dušoval sa, že turistom žiadny zbojník neublíži, tak sa môžeme aj naďalej túlať po prírode.
Pavel nám pekne vyhrával a spieval na gitare, tak sme si pripomenuli časy, keď sa stanovalo a pri ohníku hralo a spievalo.
Tanečky neboli, poniektorým sa to aj nepáčilo, ale v budúcom roku to napravíme.
Ďakujem všetkým členom aj nečlenom, ktorí si našl

02.12.2019

Hela reaguje

Ďakujem všetkým členom aj nečlenom, ktorí si našli čas a prišli na turistiku nielen v sobotu, ale aj počas celého roka.
Teším sa na budúci rok, plán trás už máme, v priebehu decembra bude na webe, tak sledujte aj náš FB.

07.12.2019

Veronika reaguje

Heli pekne si to napísala mrzí ma že som sa nemohla zúčastniť ale zdravotný stav mi to nedovolil kedže vo Februári mám termín a Gabika bude mať sestričku. Budúci rok sa mi snáď podarí ísť s vami na nejakú tú túričku.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] ... [ 254 ]
Prihlásenie
Meno:
Heslo:
Ak ešte nemáte svoje meno a heslo, zaregistrujte sa TU.
Anketa

( účastníkov)
 
Tipy pre vás
01.02.2020 VEĽKÁ FATRA – ZIMNÁ KRÍŽNA 1574m

Dátum: 01.02.2020
Dĺžka trasy: 10.00 km
Prevýšenie: 965 m
Voľných miest: 45

04.04.2020 CÉROVÁ VRCHOVINA – HAJNÁČKA, STEBLOVÁ SKALA

Dátum: 04.04.2020
Dĺžka trasy: 14.00 km
Prevýšenie: 965 m
Voľných miest: 45

Tipy pre nás
Tipy pre nás
Meniny

Dnes je 21. január,
meniny má Vincent.

Počasive pre Slovensko