Vibrama - KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV

Diskusia - KST Vibrama Malachov

Pre pridávanie príspevkov do diskusie je potrebné sa prihlásiť.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] ... [ 250 ]

Odpovedať | 10.07.2019

Hela

Info k Trojdňovke Železnô:
ubytovanie v turistickej ubytovni Vila A.Žuffu
Vila A. Žuffu disponuje 11 izbami s 3-omi lôžkami a 1 izba so 6 -timi lôžkami.
V zariadení sú spoločné WC (zvlášť pre mužov a zvlášť pre ženy) a spoločné kúpeľne (zvlášť pre mužov a zvlášť pre ženy).
V zariadení je k dispozícii spoločenská miestnosť s TV. K dispozícii je provizórna kuchynka s varičom, rýchlovarnou kanvicou a chladničkou.
Upozorňujem, že hygienické zariadenia sú len na prízemí.
Na prízemí sú 3 trojposteľové izby a kuchynka, ostatné je na poschodí.
Raňajky a večera sa budú podávať v jedálni, ktorá je od ubytovne cca 50m
Takáto je ponuka, tak komu sa to nepáči, nech sa odhlási.

Odpovedať | 01.07.2019

Hela

Pomaly nastal čas aj na našu Trojdňovku, tak malé info:
predbežný zoznam je už zdokumentovaný, môžete si overiť či ste medzi nahlásenými. Po prihlásení na našu stránku si účasť overte v "Zozname účastníkov". Ak sa chcete ešte prihlásiť alebo odhlásiť, tak musíte zavolať mne alebo napísať na diskusiu.
Člen platí 25€, nečlen 50€
Dátum a pripravené túry si môžete pozrieť v časti "Program". Aktivity na trojdňovku sú pripravené, ale budeme ich korigovať s počasím.
Platiť môžete hotovosťou na túrach alebo poslať na náš účet:
SK51 1100 0000 0026 6248 0030 a do poznámky uviesť priezvisko, aby sme vedeli platbu správne identifikovať.

Odpovedať | 01.07.2019

Hela

Turistika v NT nám vyšla na jednotku s hviezdičkou. Počasie si dalo na sobotu trochu oddych od vysokých teplôt, pridal sa aj svieži vetrík, tak nám bolo super.
Začali sme v Jánskej doline pri Stanišovskej jaskyni, po úvodnom fotení začalo tiahle stúpanie po asfalte až k horárni pod Bystrou, tu sme sa odklonili vľavo na žtz a prišli do Svidovského sedla. Cestou sa nám ukázalo skalné okno v Ohništi a aj úchvané bralnaté Ohnište v plnej kráse so svojimi bielymi skalnými terasami. Od sedla už strmé stúpanie lesom na Ohnište. Bezoblačné počasie malo v ponuke výhľady na všetky strany – Ďumbier zo severnej strany, Krakovka, Poludnica, Choč, Sivý vrch.......a aj naše veľhory od Kriváňa až po Slávkovský. Ohnište sme si vychutnali s celou jeho ponukou, kvetena nádherná – plesnivce, vstavače, klinčeky....
Z Ohnišťa sme pokračovali lúkami s farebnou škálou kvetov, ktorým kráľoval žltý žltohlav európsky, potom lesom, kde sme občas museli prekračovať alebo obchádzať spadnuté stromy, na Slemä. Tu sme si oddýchli pekne v tieni, pozreli si zbytky spadnutého lietadla a potom už len klesanie k Stanišovskej jaskyni. Tí čo prišli skorej stihli aj prehliadku tejto peknej jaskyne. Na občerstvenie bolo ešte posledné zastavenie v Liptovskom Jáne a nakoniec cesta domov.
Ďakujem všetkým turistom, že si prešli tento bočný nie veľmi frekventovaný úsek našej prírody.
Bolo nás 26 – 13 členov a 13 nečlenov. Ešte raz veľká vďaka všetkým za nádherný už letný deň v našej prírode.

01.07.2019

Slavka reaguje

Helka, si výborná turistka, organizátorka a nemenej dobrá pisateľka týchto popisov z jednotlivých túr - je tam všetko podstatné, je to zaujímavé, poučné a veľmi príťažlivé, inšpirujúce, ...
Na Ohništi som bola pred asi 15-rokmi (len opačným smerom), tak som si to vďaka Tebe zopakovala takto v predstavách. Úprimne Vám všetkým závidím tie zážitky, radosť, ... - a to to viac mi je ľúto, že som sa musela odhlásiť kvôli aktuál. zdr. problémom s okom.
Ďakujem za popis a teím sa aj na foto-galériu.

01.07.2019

Hela reaguje

Slavka ďakujem za pochvalu, dobre sa mi to číta, a prajem skoré uzdravenie.

04.07.2019

ivka78 reaguje

Ahojte Vibramáci,

chcem sa Vám poďakovať za nájdenie mobilu môjho syna a špeciálne Jožkovi Komňatnému (neviem, či som mu neskomolila meno) za jeho odovzdanie v BB. Ste skvelí :).

PS: pár rokov dozadu sme s Vami boli na pár dobrých turistických akciách :) Prajem Vám pekné turistické zážitky aj naďalej a veľa zodratých turistických topánok.

Iveta

06.07.2019

Maus57 reaguje

Jak si tady listuju ve vašich stránkách a už i poznávám některý postavičky na fotkách, přišlo mně docela nutné a potřebné vám všem poděkovat, za nádherné tury, na kterých jsem s vámi byl, i za ty, na kterých se teprve setkáme ( snad). Príma parta a požehnaná ruka při volbě tras - základ úspěchu každého turistického oddílu. Helčo, prosím, pošli mi fotky kytiček, co jsi nafotila na cestě na Ohniště a přímo tam, můj šéf by se na něco rád kouknul, neb přímo na Ohništi nikdy nebyl ( a strašně mně to závidí...).Jinak ten hvozdík není plumarius, jak jsem tvrdil, ale superbus, což je daleko lepší.Díky moc. Všechny zdraví Pavel - Maus

Odpovedať | 26.06.2019

Hela

Info k turistike do NT sobotu 29.6.2019:
odchod autobusu:
Žel.stanica 6:00
Sásová 6:15
cestovné: člen 8 €
nečlen 10 €
Tešíme sa na turistiku a spoločné stretnutie.

Odpovedať | 24.06.2019

Helka

Milí turisti.
V sobotu 29.6. máme naplánovanú turistiku na Ohnište a Slemä. Zatiaľ je nahlásených málo turistov, počkáme do stredy a rozhodneme sa podľa záujmu. Ak nás bude málo, túra sa zruší.
Prosím všetkých o serióznosť pri prihlasovaní.

Odpovedať | 09.06.2019

Hela

Júnová návšteva MF nám vyšla na jednotku. Prialo aj počasie, aj keď cestou naspäť by sme boli prijali aj chladnejšie. Začali sme v Šútove-Riečke, po spoločnom foto už veselo k Šútovskému vodopádu. Bol nádherný a mohutný. V roku 2010 sme na jednej skale pod vodopádom osadili tabuľku pre našu turistku, ktorá v tom roku zomrela a milovala túto časť MF. Tabuľka tam je.
Potom už veľmi strmé stúpanie lesom, stúpanie sa zmiernilo po vyjdení z lesa, ale stále hore. Tu sa už otvorili výhľady a príroda ponúkla pastvu pre oči zo svojej jarnej kolekcie. Boli sme na trase roztrúsení, však každý má svoje tempo. Pod Hromovým sme sa rozdelili - na chatu a na hrebeň. Kto nebol na hrebeni smola, nádherne vykvetený a s výhľadmi na Stoh, Rozsutec, Choč, Rakytov, Čierny kameň.....no nádhera. Hrebeň doslova posiaty horcom jarným, clusiovým, iskerníkom alpínskym, prvosienkou holou, iskerníkom, vstavačom....
Z hrebeňa sme zišli na chatu pod Chlebom, kde sme sa občerstvili a pobrali po zelenej do Šútova. Stúpanie sme vymenili za klesanie lesom,až pred dedinkou nám uberalo síl horúco a vysmiate slniečko. Veľmi dobre padlo posedenie a schladenie v príjemnom chládku Starej krčmy v Šútove.
Ďakuejm všetkým, ktorí prišli a užili sme si nádherný už letný deň v čarokrásnej prírode MF.

Odpovedať | 08.06.2019

zuzanamydlova

Ahojte milí turisti a kamaráti, je mi ľúto že nechodím už s Vami po našich krásnych horách, bohužiaľ pracovní čas má nepusti. Teraz momentálne do konca mesiaca sa musím presťahovať do domčeka, čo som si kúpila, a potom musím bohužiaľ zavrieť dvere za turistikou. Takže sa chcem s Vami rozlúčiť aspoň takto, ďakujem Vám všetkým ktorých som poznala že som s Vami mohla stráviť toľko krásneho času na horách, na tie krásne chvilky s Vami nezabudnem nikdy. Ani na vás nezabudnem nikdy, Ďakujem všetkým ešte raz :) ste u mňa hocikedy vytany zastavte sa hocikedy, ahojte a užívajte si turistiku aj za mna. :) Vy a Vibrama ostavate v mojom srdci navždy.. ahojte. :)

09.06.2019

admin reaguje

Ďakujeme Zuzka za vyznanie a prajeme Ti v novom úseku Tvojho života všetko najlepšie a nech sa Ti darí.

09.06.2019

richard reaguje

Dakujeme aj my za chvíle strávené s tebou a prajem ti všetko dobré v buducom živote.

12.06.2019

zuzanamydlova reaguje

Ďakujem.. chýbate mi už teraz

Odpovedať | 05.06.2019

Hela

Milí turisti.
v sobotu si ideme pozrieť Krivánsku Malú Fatru zo Šútova cez Šútovský vodpád. Počasie až moc teplo, ale na víkend majú búrky poľaviť, tak dúfajme že to tak aj bude.
Odchody:
Žel.stanica 6:00
Sásová 6:15
Cestovné: člen 8€
nečlen 10€
Tešíme sa na stretnutie.

Odpovedať | 03.06.2019

Hela

Trošku netradične sme včera v nedeľu zvládli návštevu Spiša. Ranný odchod bol spestrený meškaním zmluvného autobusu. Stratený čas sme nedohnali ani cestou k cieľu, nakoľko autobus pri každom zvýšení terénu nevládal, takže sme cez Čertovicu prešli slimačím temtom. Očividne má autobus najlepšie časy už dávno za sebou, lebo šofér nemohol pre pokazený ventil vypnúť kúrenie, tak cesta bola strastiplná. Nakoniec sa nám predsa len podarilo doraziť do cieľa, kde zase pre zmenu šofér netrafil parkovisko pod hradom, tak sme zaparkovali na parkovisku v Spišskom Podhradí. Nebola to zase až taká tragédia, len sme vystúpali pár výškových metrov naviac. Prehliadka hradu bola s voľným časovým rozvrhom, každý si určil svoje tempo a smer. Bola prvá nedeľa v mesiaci,bol vstup zdarma a aj nádherné slnečné počasie prilákalo kopec turistov. Akurát škoda, že sa nedalo vystúpiť na okrúhlu vežu hradu, bola pre prebiehajúce opravy zatvorená, ale info a aj bufety fungovali.
Po prehliadke hradu sme nastúpili na žtz a cez nádherné skalné útvary, na ktorých trénovali horolezci, rozkvitnutými lúkami s peknými vyhľadmi po okolí, sme prišli do Žehry. Prezreli sme si aj kostol s nádherným interiérom a pobrali sa ďalej. Pôvodne sme chceli zaparkovať pri salaši a odtiaľ prísť na Sivú Bradu, ale parkovisko bolo plné. Podarilo sa zaparkovať pri ceste, nakoľko veľké parkovisko bolo uzatvorené, nuž čo Slovensko. Po prezretí travertínovej kopy a niekoľkých vyvieračkách nastala dilema kam ďalej – ísť ešte do Levoče alebo pokračovať domov. Po hlasovaní vyhrala podľa mňa najlepšia možnosť ísť domov. Cestou sme sa zastavili na pumpe pri Štrbe, kde sme mali celý čas pred sebou ešte spiace Tatry s bielymi časťami so snehom. Cesta domov prebiehala v slimačom tempe, už som si myslela, že sa na Čertovicu ani nevyškriabeme, no nakoniec sme to dali a stále vo vyhrievanom autobuse došli domov, kde nás hneď schladila búročka, čo po tejto strastiplnej ceste dokonca padlo vhod.
Záver neviem presne popísať, aj to vyšlo aj nie. Tí, ktorí ste sa zúčastnili máte svoje pocity a aj mieru spokojnosti. Išlo nás 34 a prvýkrát sme išli týmto zmluvným autobusom a ja dúfam, že aj posledný.

05.06.2019

Táňa T. reaguje

Tento autobus asi bude furt nepodarený, okrem nevládania do kopčekov sa v ňom asi všetkým chlapom sedelo zle, nebol tam priestor na nohy. Berme radšej väčší, pohodlnejší a priplaťme si.

05.06.2019

Hela reaguje

OK, už sa na tom pracuje.

Odpovedať | 27.05.2019

admin

Info k nedelnej akcii 2.6.2019 Spišský hrad,Dreveník,Žehra:
odchod autobusu: žel.stanica 6:00,
Sásová 6:15
cestovné: člen 5€
nečlen13€

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] ... [ 250 ]
Prihlásenie
Meno:
Heslo:
Ak ešte nemáte svoje meno a heslo, zaregistrujte sa TU.
Anketa
Páči sa vám naša stránka?
(51186 účastníkov)
 
Áno 80 %
Nie 20 %
Tipy pre vás
20.07.2019 CHOČSKÉ VRCHY – HRDOŠNÁ SKALA 902 m

Dátum: 20.07.2019
Dĺžka trasy: 15.00 km
Prevýšenie: 937 m
Voľných miest: 26

10.08.2019 NÍZKE TATRY – VEĽKÝ BRANKOV 1134 m

Dátum: 10.08.2019
Dĺžka trasy: 0.00 km
Prevýšenie: 0 m
Voľných miest: 45

Tipy pre nás
Tipy pre nás
Meniny

Dnes je 16. júl,
meniny má Drahomír.

Počasive pre Slovensko