Vibrama - KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV

Diskusia - KST Vibrama Malachov

Pre pridávanie príspevkov do diskusie je potrebné sa prihlásiť.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] ... [ 245 ]

Odpovedať | 21.03.2019

MilkaSnopkova

Ja som tiež za výmenu,podla počasia.

Odpovedať | 19.03.2019

Hela

Milí turisti.
Vidíte, ako nás počasie pomaly a skoro ťahá do jarnej nálady.
Na poslednej turistike padol takýto návrh:
vymeniť turistiku 6.4. a 27.4., teda 6.4. ísť do Malých Karpát, aby sme si ešte užili jarnú prírodu v Malých Karpatoch a rozlúčka so zimou by bola 27.4.
Tak nech sa páči, vyjadrite sa buď tu v diskusii alebo telefonicky na moje číslo.
Môj návrh je takýto:
konečne rozhodnutie kam by sme dali v pondelok 1.4.2019, to už budeme vedieť predpoveď počasia a rozhodneme či pôjdeme na západ alebo do Nízkych Tatier.
Tak diskutujte, teda diskutujme.

20.03.2019

jaroslavdaxner reaguje


Ja som za výmenu.

Ej dnes by bola aj lyžovačka

Odpovedať | 16.03.2019

Hela

Počasie,počasie,počasie. Predpoveď na sobotu asi dosť zaúradovala a znížila počet prihlásených. Musím pripomenúť, že možnosť odhlásenia je vždy v stredu do 20:00 pred sobotnou turistikou.
V piatok bol stav prihlásených 37, prišlo 28 turistov.
Keby ste sa boli odhlásili včas, mohol ísť menší autobus. Členovia vedia čo ich čaká a je na nečlenoch a ich serióznosti ako sa zachovajú. Túra zrušená nebola a dokonca nám vyšla super.
Raňajšie mrholenie neodradilo 28 turistov. Začali sme pod Vlkolíncom,oblačnosti dosť, ale žiadne zrážky. Na Vlkolínskych lúkach sme odbočili na ztz a už v čistučkom,bielom snehu začali stúpať na Malinné. Na našu veľkú radosť sa počasie zlepšovalo, pridalo sa bojujúce slniečko a aj svieži vietor, ale nebolo to nič dramatické. Oblačnosť vysoká,taksme videli NT, Prašivá sa schovávala v mraku,ale Salatín sa pekne predvádzal, Siná, Kraková hoľa , Poludnica, z VF konkuroval majestátny Choč, Kubínska hoľa a z MF bielučký Stoh, Osnica, Rozsutec bol v mraku. Z Malinného sme zišli popri zjazdovke po mtz pod Haliny. Tu sme sa občerstvili a zišli do Vlkolínca. Aj tu sme si dali oddych v krčmičke, stretli sme Romana v kroji s Tomášom a kamarátom.
Túra vyšla na jednotku, oplatí sa skúsiť či to vyjde.
Ďakujem všetkým ,ktorí sa nezľakli a prišli.Užili sme si pekný deň v krásnej, ešte bielej krajine. Nezmokli sme a vychutnali si turistiku jarnú a aj zimnú.
Ešte k účasti, neserióznosť tých,ktorí neprišli vyvážila serióznosť tých, ktorí došli a súhlasili so zvýšeným cestovným.
Ešte raz veľká vďaka všetkým, ktorí prišli.

Odpovedať | 11.03.2019

Hela

Milí turisti.
v sobotu 16.3.2019 máme v pláne navštíviť veľkú Fatru.
Začneme v rázovitej dedinke Vlkolínec, budeme stúpať po značke na Vlkolínske lúky a vystúpime na Malinné odkiaľ sú v prípade pekného počasia pekné výhľady. Ak bude priaznivé počasie, môžeme vystúpiť aj na Sidorovo,uvidíme.
Odchody:
Žel.stanica 7:45
Sásová 8:00
Cestovné: člen 4€, nečlen 6€
Tešíme sa na stretnutie.

Odpovedať | 04.03.2019

MilkaSnopkova

20. výročie Klubu slovenských turistov VIBRAMA Malachov (1998 – 2018)

Klub slovenských turistov Vibrama vznikol 21.10.1998 v Malachove, kedy sa štyria nadšenci slovenskej prírody z Malachova rozhodli založiť KST Vibrama. Boli to Ľuboš Dobrota, Janko Spevák, Igor Dzúrik a Dalibor Marček.
Prvým predsedom KST Vibrama sa stal Ľuboš Dobrota, ktorý viedol klub do roku 2003. Od roku 2003 prevzal vedenie klubu Peter Krnáč.
Vibrama je klub s celoročným programom turistických a cyklistických podujatí. V zimných mesiacoch sa venuje lyžiarskej turistike na bežkách v okolí Banskej Bystrice, Donovál a Kremnických vrchov. V rámci pešej turistiky sa pravidelne organizujú každoročné výstupy na zimnú Krížnu, Ďumbier a Kopu. Podujatia pešej turistiky sú plánované nielen po Slovensku ale aj do Poľska, Českej republiky a Maďarska.
Za 20 rokov existencie KST Vibrama, členovia klubu absolvovali túry, ktorých trasy viedli do všetkých pohorí Slovenska: Vysoké a Nízke Tatry, Západné a Belianske Tatry, Veľká a Malá Fatra, Chočské vrchy, Pieniny, Oravská vrchovina, Kysucké vrchy, Biele a Malé Karpaty, Považský a Pohronský Inovec, Súľovské vrchy, Tribeč, Vtáčnik, Štiavnické vrchy, Krupinská a Cerová vrchovina, Slovenský raj, Slovenský kras, Vihorlat, Kremnické vrchy s okolím Malachova.
Zaujímavým spestrením každý rok sú 3-dňové sústredenia turistov koncom augusta. Spočiatku vozil turistov autobus TJ Slovan Malachov s vodičmi Pavol Terem, Pavol Plaj a Miroslav Bukvaj.
O propagáciu KST Vibrama fotografiami sa od vzniku klubu staral Ján Dobrota - otec Ľuboša Dobrotu. Neskôr po vytvorení webovej stránky to boli Roman Krnáč, Richard Jány, v súčasnosti Ing. Elena Potančoková, ktorá pripravuje aj celoročné plány turistických trás a Mgr. Janka Bobotová. V galérii a archíve webovej stránky Vibramy sú uložené fotografie z jednotlivých túr podľa rokov.
KST Vibrama ročne plánuje priemerne dve desiatky túr, ktoré sú označené podľa náročnosti. Trasy s označením „A“ sú celodenné túry s veľkým prevýšením, určené pre zdatných a skúsených turistov. Túry s označením „B“ sú nenáročné trasy určené pre deti alebo menej skúsených turistov.
Od roku 2004 sa niektorí členovia klubu podieľali na značkovaní a obnove turistických chodníkov v Banskobystrickom regióne, v súlade s plánom okresnej značkárskej komisie.
Okrem t

05.03.2019

Hela reaguje

Milí turisti.
Milka si dala veľkú námahu a zhrnula začiatky a aj súčasnosť nášho klubu.Nepodarilo sa jej celú prácu vtesnať do diskusie. Súčasťou sú aj fotografie, ktoré sa do diskusie nedajú vložiť.
Bude to chvíľu trvať, ale celý článok aj s fotografiami si budete môcť pozrieť, ale nie v diskusii. Najskôr to bude v menu v časti "Na stiahnutie". Keď to bude aktuálne, dáme vedieť.

06.03.2019

Hela reaguje

Celý článok aj s fotografiami si môžete prečítať na našom FB.
Pekné čítanie a veľká vďaka Milke za napísanie.

Odpovedať | 25.02.2019

Jana B

V sobotu sme zdolali ďalšiu zimnú túričku, korytom Čertovho potoka, ktorá nás už v auguste zaujala a určite mnohí z nás boli zvedaví na jej zimnú výzdobu ... a zimná výzdoba nesklamala.
Trajdačku sme zahájili na Vyhliadkovej veži Zbojská a zvon sa ozýval široko-ďaleko celou Muránskou planinou. Veselo naladení sme pokračovali po zbojníckom chodníku do Čertovej doliny, nádherne vyzdobenej ľadopádmi a slnkom zaliatymi „cencúľmi“. No popri obdivovaní krásy našej prírody sme museli dávať pozor aj na ľad na skalách a zamrznuté rebríky. Kde-tu nás osviežila aj voda z vodopádov, čo nám však neubralo na dobrej nálade.
Cieľovým bodom bol salaš Zbojská, ktorý sme nemohli obísť a po občerstvení sme sa spokojní pobrali domov. K spokojnosti všetkých určite prispelo krásne slnečné počasie ... ďakujem všetkým, ktorí mali chuť stráviť deň s partiou turistov ... čau na horách.

Odpovedať | 24.02.2019

IvanV

Hodilo mi to do reakcie, tak ešte raz: (veď je čo chváliť)

K včerajšej túričke.
Tak povediac mala všetkých 5P. Počasie vyšlo, parádna partia, moja prvá tohtoročná tak mi vyhovoval profil aj dĺžka, prechádzka roklinou s ľadopádmi, hopsanie po kameňoch cez potok, občasná sŕška na rebríkoch, naozaj krásne zákutie Slovenska. A toto ročné obdobie si myslím prospieva k atraktivite. Občerstvovaciu stanicu Zbojská chváliť asi netreba. Proste paráda.

A. Aj nový šofér zapadol do kolektívu.

Odpovedať | 22.02.2019

Hela

https://ajmysmetatry.sk/
Na tejto stránke môžete hlasovať za niečo, čo sa týka aj nás, turistov.

23.02.2019

Hela reaguje

V menu Na stiahnutie si môžete hromadnú pripomienku stiahnuť a prečítať v pdf.

24.02.2019

IvanV reaguje

Nejak sa v tom neviem zorientovať. Je to pekne napísané a asi by som mal súhlasiť, ale neviem proti čomu sa mám podpísať. Asi by to chcelo skôr vycucnúť konkrétne state "poriadku", aby som si mohol povedať: "to je fakt blbosť". A pátrať sa mi nechce.

24.02.2019

IvanV reaguje

K včerajšej túričke.
Tak povediac mala všetkých 5P. Počasie vyšlo, parádna partia, moja prvá tohtoročná tak mi vyhovoval profil aj dĺžka, prechádzka roklinou s ľadopádmi, hopsanie po kameňoch cez potok, občasná sŕška na rebríkoch, naozaj krásne zákutie Slovenska. A toto ročné obdobie si myslím prospieva k atraktivite. Občerstvovaciu stanicu Zbojská chváliť asi netreba. Proste paráda.

A. Aj nový šofér zapadol do kolektívu.

Odpovedať | 18.02.2019

admin

Milí turisti.
v sobotu 23.2.2019 máme prvú zimnú turistiku zmluvným autobusom na Muránsku planinu - NCH Čertova dolina.
odchody autobusu:
Železničná stanica 7:45
Sásová 8:00
Zastávky ZVT, Kaufland Radvaň a Hušták sú zrušené.
Cestovné: člen 5€
nečlen 7€
Tešíme sa na stretnutie.

21.02.2019

Hela reaguje

Milí turisti.
Sobota sa blíži, počasie by malo vydržať a aj záujem je celkom zaujímavý.
Pripomínam, jedná sa ešte o ZIMNÚ turistiku, tak si nezabudnite vziať dobrú obuv, návleky, mačky /nesmeky/ a paličky. Budeme sa túlať najprv po lúke, kde je pekná rozhľadňa a aj drevená socha Jakuba Surovca, potom klesneme lesom k ceste, prejdeme podjazdom popod cestu a lesíkom prídeme k tiesňave. Treba rátať s tým, že pôjdeme dosť po potoku a vode, uvidíme ako to bude zamrznuté. Veľmi dúfam, že bude aj ľadová výzdoba.
Po prejdení tiesňavy prídeme stúpaním lesom na lúky a zo zadnej strany prídeme na salaš Zbojská. Tu si oddýchneme, občerstvíme sa a pôjdeme domov. Okrem salašníckych dobrôt majú na Zbojskej aj legendárne Muránske buchty, doporučujem ochutnať.
Začíname s novým prepravcom, tak dúfam, že bude všetko v poriadku.
Pripomínam zaplatenie členského príspevku:
termín 28.2.2019
SK51 1100 0000 0026 6248 0030 na účet alebo v hotovosti v sobotu 23.2.2019
Do 1.4.2019 Vám ešte platí poistenie zaplatené v roku 2018. Zaplatením členského v tomto roku budete poistení od 1.4.2019 - 28.3.2020
Od 1.3.2019 môžete zaplatiť členské,ale už nebudete zaradení do hromadného poistenia, ktoré posielame RR KST a budete si musieť zaradenie do poistenia nahlasovať sami.

22.02.2019

Angelina reaguje

Rada by som zajtra išla na turistiku a mam otázku. Treba aj mačky?

Odpovedať | 11.02.2019

Hela

Pomaly už riešime dane a tým pádom aj možnosť poukazania 2% pre náš klub.
V menu časti "Dve percentá" si môžete stiahnuť aktuálne tlačivo na tento rok. Ďakujeme.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] ... [ 245 ]
Prihlásenie
Meno:
Heslo:
Ak ešte nemáte svoje meno a heslo, zaregistrujte sa TU.
Anketa
Páči sa vám naša stránka?
(50778 účastníkov)
 
Áno 80 %
Nie 20 %
Tipy pre vás
06.04.2019 NÍZKE TATRY - ĎUMBIER 2043 m

Dátum: 06.04.2019
Dĺžka trasy: 14.00 km
Prevýšenie: 956 m
Voľných miest: 33

27.04.2019 MALÉ KARPATY – VÁPENNÁ 752 m

Dátum: 27.04.2019
Dĺžka trasy: 14.00 km
Prevýšenie: 880 m
Voľných miest: 45

Tipy pre nás
Tipy pre nás
Meniny

Dnes je 21. marec,
meniny má Blahoslav.

Počasive pre Slovensko