Vibrama - KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV

Diskusia - KST Vibrama Malachov

Pre pridávanie príspevkov do diskusie je potrebné sa prihlásiť.

Strana [ 1 ] ... [ 237 ] [ 238 ] [ 239 ] [ 240 ] [ 241 ]

Odpovedať | 06.03.2009

Lubo

Nazdar,

to video Lavina aj tak nefunguje. Neviem či to len mne alebo všetkým.

06.03.2009

Hela reaguje

Ahojte. Aj ja som to skúšala viackrát, ale stále nič. Iné videa sa daju pekne prehrať.

06.03.2009

Stano Jamrich reaguje

Ahojte, ďakujeme za upozornenie, problém bol vyriešený.

Odpovedať | 01.03.2009

Krnáč Roman

Ahoj

Na akciu v Nízkych Tatrach už spomínam iba v dobrom. S priateľmi sme rozoberali jednotlivé úseky a poviem to až dnes. Stálo to za to a to každopádne. Počasie prispelo k výške adrealínu - ukázalo sa slniečko a vzápätí nás išlo odviať. Hmmm nebolo mi všetko jedno. Akciu ohodnotím známkou 1 a to hlavne kôli disciplinovanosti všetkých zúčastnených.

02.03.2009

Potančoková reaguje

Súhlasím s Tebou. Aj keď som mala velké problémy sa skoro po celej trase udržať na nohách, bolo to úžasné. Hela

04.03.2009

Stano Jamrich reaguje

Miestami to bolo nepríjemné, ale keď teraz vidím fotky a video z akcie, tak sa už len usmievam a súhlasím s Romanom - naozaj to stálo za to.

Odpovedať | 26.02.2009

Lilková

Ahoj Roman,
tá akcia z Čertovice na Štefáničku sa konať bude? Keďže napadlo dosť snehu a na pešo to bude dosť obtiažné. Ja osobne pôjdem na skialpoch. Ale ide hlavne o tých, čo pôjdu pešo. Pýtam sa len pre to, aby som vedela, či ste to nezmenili.
Ak sa pôjde, tak od Žlezničnej stanice je plánovaný odchod o 6:20 hod. Platí to? A koľko sa bude platiť za autobus?
Ďakujem za poskytnuté informácie.
A chcem ešte pochváliť webovú stránku. Je naozaj na úrovni. Dobre si to vymakal.
Čauko!

26.02.2009

Roman Krnac reaguje

Ano akcia sa koná a ide sa z Čertovice kolko na hrebeni NT pripadlo pred dvomi dnami do 15 cm snehu co nieje tak vela zdroj informacii ZHS kukni sa na nasu fotogaleriu kde mozem tvrdit ze nozaj snehu bolo veľa ale nechcem zlahsovat urcite sa bude konat aj Bckova akcia pre tých ostatných na zel stanici je autobus 6:20 pre neclena KST Vibrama Malachov je to tusim 6 €

Odpovedať | 26.02.2009

Vibrama

Lavínová situácia
Vo vysokohorskom teréne Fatier je zrána mierne v priebehu dňa zvýšené lavínové nebezpečenstvo, t.j. 3.st v ostatných pohoriach trvá mierne lavínové nebezpečenstvo, t.j. 2. stupeň, z 5.-dielnej medzinárodnej stupnice.
Snehová pokrývka čiastočne sadla, ale na ojedinelých extrémnych, strmých svahoch je len mierne spevnená. Uvoľnenie lavíny je možné pri väčšom mechanickom zaťažení, alebo narušení snehovej pokrývky na svahoch so sklonom nad 40°. Väčšie samovoľne vzniknuté lavíny sa neočakávajú, s výnimkou snehových splazov, alebo malých lavín z vlhkého snehu pri oteplení. V stredných a nižších polohách najmä na trávnatých svahoch pri oteplení ojedinele možnosť zosuvu základových lavín. Pri zohľadnení lokálnych strmých svahov priaznivé podmienky na túry.

Predpokladaný stupeň lavínového nebezpečenstva na nasledujúci deň: mierne lavínové nebezpečenstvo, 2. stupeň.

Počasie a snehová pokrývka:
Dnes ráno bolo na hrebeňoch hôr zamračené, hmlisto, miestami s mrznúcim mrholením. Mierne sa oteplilo, teplota vzduchu sa pohybovala od -11°C do -1°C. Fúkal mierny, prevažne severozápadný vietor rýchlosťou do 20 km/h. Za posledných 24 hodín pripadol len miestami poprašok snehu. Sneh je rozmiestnený dosť nerovnomerne, hrebene, horské chrbáty a mnohé vypuklé formy terénu sú vyfúkané až na starý tvrdý sneh. Na exponovaných strmých svahoch a v žľaboch sa miestami nachádzajú menej stabilné snehové útvary - dosky, vankúše a preveje! V stredných a nižších polohách je sneh vlhký až mokrý. V hrebeňových polohách je vytvorená silná námraza.

Zostavil: Juraj Settey, Horská záchranná služba, Stredisko lavínovej prevencie v Jasnej.

Odpovedať | 26.02.2009

Vibrama

LAVÍNOVÝ KURZ 27. február – 1. marec 2009

Prednášajúci Ing. Ján Peťo náčelník Strediska lavínovej prevencie a Jozef Bárdi pracovník Strediska lavínovej prevencie Malá Fatra. Kto má, doneste si vlastné pípsy, lavínové lopatky, sondy. Ak nemáte nevadí, príďte aj tak, požičiame si navzájom. Vziať si lyžiarsku výbavu a zubnú kefku je samozrejmosťou

Viac info najdete :

http://www.skialpkrizna.sk/?lavinovy-kurz-27.-februar-–-1.-marec-2009-(aktualizovane-16.februara-2009),45

Odpovedať | 15.02.2009

richard.

konecne som si nasiel cas a pozrel si nasu stranku a musim povedat ze je fakt dobre spravena,klobuk dole.na Kriznej bolo o.k akurat trochu fukal vietor ale vzhladom na pocasie som potesil kolko sa nas zislo.

Odpovedať | 14.02.2009

Krnáč Roman

Na akciu vo Veľkej Fatre sme sa zase zišli v hojnom počte čo ma samozrejme veĺmi teši. Počasie sme nevybavili ale o to to bolo živšie môžu potvrdiť tí čo na Krížnu vyšlapali. Miestami som mal problémy s rovnováhov pri nárazovej veternej vlne a to mám 114 Kg. Moja známka za akciu je 2 pretože som si vyrobil asi svalovicu ešte teraz doznievajú kŕče v nohách ale čo už po skoro tyždennom pobyte v kúpeloch kde iba lenošíte a masírujete sa ani iné nemôžete čakať. Telo si rýchlo zviká na pohodlie a teplo. Čo ma však neteší a to smrtelne!!! Vysvetlím neskôr. Kedže odiel je nezisková organízácia tak všetku prácu pre oddiel robíme iba po večeroch, vo svojom osobnom voľne a naozaj ak chceme aby to fungovalo musíme sa tomu venovať intenzívne. Ak je dobre odvedená práca sú aj adekvátne pozitívne výsledky vo vačšine našich aktivitách.Tu sa vrátim k hore uvedenému problému nie je to dobá odmena pre tých čo sa snažia fakt s celého srdca pracovať keď jeden človek to všetko zahodí hlúpim, sprostým až hulvátským správaním. To fakt nie je fér pre tých čo klub skladajú tehlu po tehle, nie je to fér ani pre samotných členov oddielu. TO URČITE NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Moj názor som vám napísal ak by ste sa chceli k danej téme vyjadriť prosím neuvádzajte mená ani nijaké konkretnosti - Vyriešime si to doma
Za pochopenie ďakujem

15.02.2009

Stano Jamrich reaguje

Ja som rád, že som na Krížnu vyšiel a môžem potvrdiť, že to bolo naozaj živé. Ja s mojou o dosť menšou váhou som mal okrem problémov s rovnováhou pár krát aj problém udržať sa pri zemi :-)
Nakoniec sme to ale zvládli a môžem hrdo povedať, že som zvíťazil v pomyselnom súboji s kopcom, vetrom, snehom a samým sebou a teším sa na ďalšie túry.

Odpovedať | 12.02.2009

Helka

Roman klobúk dole, vyzerá to super. Je to velký pokrok a pružnosť.

Odpovedať | 11.02.2009

IvanV

Trošku som sa teraz v tom povŕtal (myslím stránku), a bohovsky sa mi to páči. Hlavne prihlasovanie, videá, archiv, program. A nie je problém aby niekto nahlásil trebárs 5 znamych, ak nemajú internet.

Odpovedať | 11.02.2009

IvanV

Roman, v tlačive vyhlásenie 2% dane je chybička v kolonke 14. (Ob?ianske združenie - "č"). Asi to nie problém, ale ak sa dá oprav to.

11.02.2009

Vibrama reaguje

Skusim to napravit. Ivo inak diky za pochvalu ktora patrí hlavne nasemu clenovi Stanovi Jamrichovi je to fakt sikovný chlapec

Touto cestou sa vedenie KST Vibrama Malachov Stenlimu chce podakovat Dakujeme

Strana [ 1 ] ... [ 237 ] [ 238 ] [ 239 ] [ 240 ] [ 241 ]
Prihlásenie
Meno:
Heslo:
Ak ešte nemáte svoje meno a heslo, zaregistrujte sa TU.
Anketa
Páči sa vám naša stránka?
(50390 účastníkov)

Áno 81 %
Nie 19 %
Tipy pre vás
27.10.2018 VEĽKÁ FATRA – MOTYČSKÁ HOĽA 1292m

Dátum: 27.10.2018
Dĺžka trasy: 18.00 km
Prevýšenie: 1210 m
Voľných miest: 40

17.11.2018 MALÁ FATRA - ČIPČIE