Vibrama - KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV

Diskusia - KST Vibrama Malachov

Pre pridávanie príspevkov do diskusie je potrebné sa prihlásiť.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] ... [ 261 ]

Odpovedať | 04.10.2020

Hela

Sobotňajšiu turistiku do Vysokých Tatier nám prekazili obmedzenia a zhoršujúca sa situácia s koronavírusom. Dodržali sme odporúčania KST nesedieť doma a ísť do prírody. Ako náhradu som zvolila turistiku v našom okolí – Kremnické vrchy. Kremnické vrchy sú často navštevované s bežkami v zime, tak sme si ich išli pozrieť aj v začínajúcej jeseni. Okrem toho vo vyšších polohách hlásili búrlivý vietor. Stretli sme sa v sobotu ráno na konečnej zastávke v Malachove a po mtz až pod Ortútske jazierko po asfalte, aby sme hneď zrána nemali mokro v topánkach, však predchádzajúce dni dosť pršalo a všade mokro. Cestou sme sa zastavili pri Malachovskom vodopáde, ktorý bol dosť výdatný po predchádzajúcich dažďoch a aj studničky popri ceste sme zaregistrovali. Pozreli sme si aj zarastajúce Ortútske jazierko, veru by sa zišli opravy aj na vybudovaných mostíkoch, zastavili sme sa aj pri odtrhu zvážnice nad Ortútskym jazierkom. Ešte pri výstupe na sedlo Tri kríže sa na brale vypína drevená pamätná tabuľa pripomínajúca smrť šľachtica Karola Radvanského, ktorého tu v roku 1600 zabil pri poľovačke krvilačný medveď. A o chvíľu sme boli v sedle Tri kríže, ktoré leží vo výške 1 254 m a pri vyše 600 – ročnej ceste spájajúcej slobodné kráľovské banské mestá medenú Banskú Bystricu so zlatou Kremnicou. Názov sedla Tri kríže pochádza od toho, že sa tu stretali tri chotárne hranice Kremnice, Radvane a Badína. Pokračovali sme na Hostinec, kde sme sa občerstvili a milo nás prekvapilo, že chata, ktorá je väčšinou otvorená počas bežkárskej sezóny, bola otvorená aj teraz, tak sme mali aj kávičku a pivko. Potom sme sa vybrali po žtz na Velestúr cez 80-ročný Jubilejný les, ktorý bol vysadený k 10.výročiu 1.ČSR a pripomína ho aj kamenný pomník. A potom už Velestúr so stále záhadným nápisom na skalách.
Nápisy v skale ako prvý objavil Kremnický historik Pavol Križko, ktorý sa domnieval, že ide o runové písmo. Text sa pokúšal aj rozlúštiť, no nepoužil správne pomôcky a preto bol jeho preklad nesprávny. To bol pravdepodobne dôvod, prečo sa začala spochybňovať pravosť týchto rytín a Križko bol označený za klamára a podvodníka. Nápis na Velestúre nakoniec preložil moravský historik Antonín Horák a znie takto: „Prichádzajúci Silian od severu zbúral Kremnicu a Turiec a všetky hradiská v roku dvestoose

04.10.2020

Hela reaguje

 „Prichádzajúci Silian od severu zbúral Kremnicu a Turiec a všetky hradiská v roku dvestoosemdesiat po Turícach.“ Zistil totiž, že písmo nie sú runy, ale staroslovanské znaky nájdené napríklad aj na Morave a Balkáne.
Trasa pokračovala zase na Tri kríže a cez Hornú skalu po žtz do Horných Pršian. Neobišli sme ani Čertovu skalu a aj rozhľadňu nad Hornými Pršanmi. Čakanie na autobus sme si spríjemnili v miestnej krčmičke.
Turistika nie je len zdolávanie vysokých kopcov, ale aj o spoznávaní prírody v našom okolí. A to naše má v ponuke ešte veľa zaujímavosti a prírodných krás. Mali sme nádherný deň a viete prečo? Lebo sme si ho taký spravili.

Odpovedať | 30.09.2020

Hela

Milí turisti.
Koronavírus nám zase prekazil plány. TURISTIKA 3.10.2020 VT JE ZRUŠENÁ. Dôvodom sú opatrenia vlády pre zhoršujúcu sa situáciu s koronavírusom.
Odporúčania KST:
TURISTIKA POČAS 2. VLNY PANDÉMIE COVID19
Vedenie Klubu slovenských turistov žiada všetky svoje organizačné zložky – regionálne združenia a miestne odbory a kluby aby na svojej úrovni vydali oznámenie, že od 1.10.2020 až do odvolania sú s ohľadom na nariadenie krízového štábu SR zrušené všetky hromadné turistické podujatia.
Zároveň zdôrazňujeme, že to nie je výzva zostať doma. Naopak, správne je urobiť čo sa dá pre posilnenie svojho organizmu a imunity proti sezónnym ochoreniam, napríklad, mať čo najviac pohybu na čerstvom vzduchu.
Platia pritom odporúčania, ktoré sme vydali na jar, počas prvej vlny: ísť na turistiku/cykloturistiku ? ROZHODNE ÁNO, s vlastnou rodinou, alebo individuálne. Ak sa dá, cestujte vlastným dopravným prostriedkom. Pri stretávaní sa dodržujte odstup, v kontaktných situáciách noste rúško, v priebehu dňa si častejšie umývajte, alebo dezinfikujte ruky. Radíme tiež nosiť si na túru svoje nápoje a jedlo. Ak aj budú bufety a reštaurácie fungovať (čo nie je isté), vlastný proviant znižuje mieru nevyhnutného kontaktu.

Odpovedať | 28.09.2020

smutnucka27

Ahoj Heli, ako to bude v sobotu s Tatrami ak vyhlasia v stredu nudzovy stav? A zrovna pocasie vyzera dobre.

Diky
Zuzana Z.

29.09.2020

Hela reaguje

Počasie vyzerá dobre, ale situácia s koronavirusom nie. Takže to vyzerá na zrušenie našej plánovanej turistiky. Podrobnejšie vo štvrtok.

29.09.2020

jaroslavdaxner reaguje

No do kela a ja sa teším ako blcha že pôjdeme

Odpovedať | 16.09.2020

Hela

Dni pred našou tradičnou trojdňovkou sú nepokojné – aké bude počasie, ubytovanie, prebieha tradičné odhlasovanie, však životné situácie nie vždy dovolia dokončiť naplánované akcie. Ale tento rok nám to vyšlo úplne super.
V sobotu skoro ráno autobus pozbieral nabalených turistov a nabrali sme smer západ, Strážovské vrchy a Nitrianske Rudno. Vzhľadom na počasie som trasy upravila a prvý deň sme si vybrali najvyšší vrch Strážovských vrchov – Strážov. Vibrama už pred pár rokmi na Strážove bola, ale z Čičmian, teraz sme naň išli zo Zliechova. B-čkari išli po čtz a A-čkari po ztz, žtz a v sedle pod Strážovom sme prišli na čtz. No A-čkari mali pekný záber, ztz zo začiatku super, mierne stúpanie nás privedlo pod Sokolie a začalo strmé klesanie na Červíkovu chatu, tu sme odbočili vpravo na žtz a pre zmenu strmé stúpanie do sedla pod Strážovom, kde sme sa napojili na čtz, ktorou išli naši B-čkari a potom už len po čtz na Strážov. Občerstvenie padlo vhod a bolo spestrené aj peknými vyhľadmi. Videli sme aj Vápeč, na ktorý sme sa vybrali druhý deň. V poobedných hodinách sme sa všetci stretli v krčmičke v Zliechove a pobrali sa do Nitrianskeho Rudna, kde sme mali na brehu priehrady ubytovanie v penzióne Normandia.
Po večeri prišla zábava a tanečky, poniektorí využili saunu, vnútorný bazén a aj krásne okolie priehrady . Druhý deň nás bus odviezol do sedla Homôlka a po mtz sme sa vybrali na Vápeč. Lúky ponúkli aj bedle, ktoré nám ochotný personál aj vypražil a spestril večeru. Vápeč nás dosť vyšťavil, strmo hore, strmo dole, k tomu letné horúce počasie. Pri kríži sa nedalo vôbec postáť, rojili sa lietajúce mravce, tak sme sa tam ani dlho nemohli zdržať. V pláne sme mali aj pekný Vlčinec, ale vzhľadom na vysoké teploty, sme sa radšej vrátili k penziónu a osviežili sa v priehrade. Večer už zábava a tanečky.
Tretí deň už balenie a odchod domov. Trasa A začala v dedinke Dlžín, kde sme nastúpili na mtz a strmo hore až na Božkovie laz na čtz, ktorá prechádza Malou Magurou, sme prišli cez Panský háj a Šútovské sedlo do Bojníc. B-čkari si pozreli Bojnice a poobede sme sa pobrali domov.
Myslím, že nám to vyšlo, počasie výborné, dovolilo aj kúpanie v priehrade a aj príroda mala čo ponúknuť. Aj s ubytovaním sme boli spokojní, ochotný personál bol bonusom.
Ďakujem všetkým turistom za skvel

16.09.2020

Hela reaguje

Ďakujem všetkým turistom za skvelu atmosféru po celé tri dni, Ľubošovi Panáčkovi za dodržanie melónovej tradície a všetkým za úžasné tri dni v Strážovských vrchoch.

Odpovedať | 15.09.2020

Táňa T

Bola to výborná trojdňovka. Ubytovanie super a veľmi milý a ochotný personál. A ako bonus nádrž, kde sme si mohli s ubolenými nôžkami zaplávať. No všetkému pomohlo počasie, skrátka bolo super. Veľmi pekne ďakujem za všetko!

Odpovedať | 15.09.2020

michalrazga

Za mňa trojdnovka veľký palec hore. Vydarená vibramacka akcia.

Odpovedať | 14.09.2020

Roman

Nahral som do galerie par fotografii tak uzivajte ak sa niektoere nehodia kludne ich vymazte :D Vsetkym co prilozili ruku k dielu - Trojdnovka sa chcem velmi pekne podakovat dobra robota kamarati kamaratky :D uzil som si to Dakujem

15.09.2020

IvanV reaguje

Pekné.

Odpovedať | 10.09.2020

Hela

V dedine sú 2 bankomaty a v Normandii sa kartou nedá platiť, len hotovosť.

11.09.2020

jankakrnka reaguje

Berme si hádam aj ping-pongové pálky.

Odpovedať | 09.09.2020

Hela

Milí turisti.
Počasie na našu Trojdňovku vyzerá celkom optimisticky, nechcem to zakríknuť, tak info o trasách:
trasy som zmenila vzhľadom na predpoveď počasia, nech si užijeme aj výhľady. Ideme do Strážovských vrchov, tak si pozrieme výhľady z ich najvyššieho vrchu – Strážova a magický Vápeč tiež nemôžeme obísť.
1.deň sobota 12.9.2020
Trasa A: platí ako je v mapke na Strážov t.j.
Zliechov ztz 0:20 – Vyše dediny 1:20 – Červíková chata žtz 0:50 – sedlo pod Strážovom 0:15 – Lúka pod Strážovom 0:10- Strážov 0:10 – Lúka pod Strážovom 0:10 – Sedlo pod Strážovom 0:50 – Vyše dediny 0:20 – Zliechov
prevýšenie: 958m
dĺžka: 13,5 km
čas: 5:00hodín
Trasa B:
Zliechov čtz 0:20 – Vyše dediny 1:15 – Sedlo pod Strážovom 0:15 – Lúka pod Strážovom 0:10 – Strážov 0:10 –
úka pod Strážovom 0:10 – Sedlo pod Strážovom 0:50 – Vyše dediny 0:20 – Zliechov
prevýšenie: 650m
dĺžka: 9,0 km
čas: 3:30hodín

2.deň nedeľa 13.9.2020
Homôlka mtz 1:20 – Srvátková lúka 0:40 – sedlo Palúch 0:10 – Vápeč 0:10 – sedlo Palúch 0:10 – Nd Hornou Porubou 0:10 – Horná Poruba 0:55 – Smrčkovci 0:40 – Vlčinec 0:45 – Smrčkovci 0:30 – Horná Poruba
prevýšenie: 810m
dĺžka: 16,8 km
čas: 6:00hodín
Trasu B nedávam, môžete si oddýchnúť v peknom prostredí Nitrianskej priehrady

3.deň pondelok 14.9.2020
Dlžín mtz 1:40 – Boškovie laz čtz 0:20 – Panský háj 0:40 – Šútovské sedlo 0:45 – Kaplnka Sv.Vendelína žtz 0:45 – Bojnice kúpele
prevýšenie: 626m
dĺžka: 12,7 km
čas: 4:30 hod

B trasa je odvoz autobusom do Bojníc a máte na výber:
zámok Bojnice, ZOO Bojnice a rozhľadňa Čajka v oblakoch

Odpovedať | 07.09.2020

Hela

Milí turisti.
Odchod autobus 12.9.2020:
Žel.stanica: 6:00
Sásová: 6:10
Okrem turistickej výbavy si pribaľte aj rúška.
Info o trasách koncom týždňa.

08.09.2020

jaroslavdaxner reaguje


Hela niekoľko stručných otázok

Ako s uskladnením potravín budú nejaké chkladničky
Bude poblíž nejaký obchod a bankomat
A spiaci , chrápací poriadok?
Lebo poriadok musí byť !

08.09.2020

Hela reaguje

Na každej izbe je chladnička.
Obchod v obci majú a či aj bankomat neviem, skúsim zistiť, ale je tam kemping, tak asi áno.
Spací a chrápací poriadok je pripravený a ako vždy, je to tajomstvo a prezradím Vám ho až v sobotu ráno v buse.
V NORMANDII čapujú plzeň, tak sa nebojte, neumriete smädom.

08.09.2020

jaroslavdaxner reaguje

Jaj super budeme sa mať ako v perinke

08.09.2020

Táňa T reaguje

kurnik, až teraz mi svitlo, že na trojdňovku ideme až v sobotu!
To je teda zmena.

09.09.2020

Hela reaguje

No nie si jediná, aj náš ubytovateľ mal zafixovaný iný termín, ale našťastie sme sa dohodli.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] ... [ 261 ]
Prihlásenie
Meno:
Heslo:
Ak ešte nemáte svoje meno a heslo, zaregistrujte sa TU.
Anketa

( účastníkov)
 
Tipy pre vás
15.05.2021 SÚĽOVSKÉ SKALY – HLBOCKÝ VODOPÁD, HRIČOVSKÝ HRAD

Dátum: 15.05.2021
Dĺžka trasy: 16.00 km
Prevýšenie: 800 m
Voľných miest: 33

05.06.2021 MALÁ FATRA – STOH 1607m

Dátum: 05.06.2021
Dĺžka trasy: 16.50 km
Prevýšenie: 1320 m
Voľných miest: 45

Tipy pre nás
Tipy pre nás
Meniny

Dnes je 6. máj,
meniny má Hermína.

Počasive pre Slovensko