Vibrama - KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV

Diskusia - KST Vibrama Malachov

Pre pridávanie príspevkov do diskusie je potrebné sa prihlásiť.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] ... [ 254 ] [ 255 ]

Odpovedať | 05.12.2019

jaroslavdaxner


Oznam pre veľmi hladných.

Hutnícky nadšenci v spolupráci s obcou Poniky Vás srdečne pozývajú na malú dedinskú akciu na Ponickú Hutu.
Hutnícka zabíjačka - 10.ročník.
Sobota 7.12.2019
Kultúrny dom Ponická Huta
Ak sviňa neujde,tak výrobky budú k dispozícii postupne od 10 hodiny.
Po zabití a zapití bude večer mini disco v kultúrnom dome, Ponická Huta. Takže po našom tanečky.

Odpovedať | 03.12.2019

Táňa T

Milí kamaráti, lístky z autobusovej dopravy už NEZBIERAM.

Odpovedať | 02.12.2019

Hela

Turistický rok 2019 sme ukončili. Ako zázrakom začala sobota chladnejším, ale slnečným počasím. Po dlhom čase jesenného mrholenia, dažďa a hmiel sa konečne ukázalo slniečko. Posledný novembrový deň sme sa ráno zišli v Malachove na konečnej, kde nás Milka privítala koláčikom na posilnenie, a začali po asfalte a mtz stúpať k horárni. Pri oddychovom mieste na konci Malachova sme prešli na NCH a popri potoku k Malachovskému vodopádu, potom odbočka na ztz a stúpanie na bežkársku trasu a ďalej lesom k spadnutému sovietskemu lietadlu. Pietne miesto so zbytkami lietadla je udržované a každý rok chodia obyvatelia Malachova a aj Badína vzdať úctu mladým sovietskym vojakom, ktorí tu zahynuli ďaleko od svojej rodnej krajiny. Potom už posledné výškové metre na Košiare, ktoré boli najvyšším miestom našej turistiky. Tu sme sa odklonili vľavo na žtz a popri Studničke pod Klinom s runovým písmom neznámeho pôvodu, prišli k poľovníckej chatke pod Klinom, kde je vybudované pekné ohnisko so stolom a lavicami. Bolo síce slnečno, ale chladný vietor vliezal pod kožu, tak dobre padol ohníček na opekanie a aj zohriatie. Stôl sa zmenil na stolček prestri sa – koláčiky sladké i slané, škvarky, slaninka a dobroty na opekanie.
Pokračovali sme nádhernými lúkami k rozhľadni nad Hornými Pršanmi, ale kúsok pred rozhľadňou sme si ešte išli pozrieť v lese Čertovu skalu. Z rozhľadne krásne výhľady na NT, Poľanu, Ľubietovský Vepor, Sliač, Pustý hrad....
Žtz pokračovala cez Horné Pršany a pri bývalej slepačiarni odbočila vľavo lesom, lúkami a zase lesom do Kremničky. V dolnej časti doliny sme si ešte išli pozrieť cvičné skaly, kde KST Kremnička každý rok robí praktickú časť VHT.
Šťastne a všetci sme dorazili v stanovenom čase na pohostenie U Vinca, pridali sa aj tí, ktorí neboli na túre. Vedenie oboznámilo o plánoch v budúcom roku, nakoľko už spoločnú turistiku do konca roka nebudeme mať. Po teplom občerstvení nám Stano M. spestril večer krátkou scénkou o zbojníkoch a dušoval sa, že turistom žiadny zbojník neublíži, tak sa môžeme aj naďalej túlať po prírode.
Pavel nám pekne vyhrával a spieval na gitare, tak sme si pripomenuli časy, keď sa stanovalo a pri ohníku hralo a spievalo.
Tanečky neboli, poniektorým sa to aj nepáčilo, ale v budúcom roku to napravíme.
Ďakujem všetkým členom aj nečlenom, ktorí si našl

02.12.2019

Hela reaguje

Ďakujem všetkým členom aj nečlenom, ktorí si našli čas a prišli na turistiku nielen v sobotu, ale aj počas celého roka.
Teším sa na budúci rok, plán trás už máme, v priebehu decembra bude na webe, tak sledujte aj náš FB.

07.12.2019

Veronika reaguje

Heli pekne si to napísala mrzí ma že som sa nemohla zúčastniť ale zdravotný stav mi to nedovolil kedže vo Februári mám termín a Gabika bude mať sestričku. Budúci rok sa mi snáď podarí ísť s vami na nejakú tú túričku.

Odpovedať | 18.11.2019

Hela

Info ku koncoročnej.
Trasa: Malachov mtz 0:35 – Horné Ortúty ztz 0:50 – Pod Košiarom žtz 1:10 – Horné Pršany 0:50 – Kremnička
čas: 4:00 hodiny
prevýšenie:
dĺžka:
Vstupné: člen 3 €, nečlen 5 €
Do Malachova ide prímestská linka 8:05 Námestie Slobody. Vystúpime na konečnej a po mtz budeme stúpať k horárni Horné Ortúty, kde odbočíme vľavo na ztz a celkom strmým stúpaním prídeme k padnutému lietadlu a potom Pod Košiare. Tu odbočíme vľavo na žtz, ktorou za cca 15 minút prídeme k poľovníckej chatke, kde je ohnisko a budeme opekať. Po opekaní budeme pokračovať peknými lúkami a popri rozhľadni do Horných Pršian a stále po žtz do Kremničky, kde bude pohostenie „U Vinca“.
Treba počítať s tým, že od nástupu na trasu bude možnosť občerstvenia cca 2 hodiny.
U Vinca bude občerstvenie a zábava. Predpokladaný príchod do Kremničky medzi 13 -14 hodinou.
Oficiálna časť začne o 14:00 hodine.
Z Kremničky ide MHD č.21.
Prosím všetkých, ktorí majú záujem nech sa nahlásia najneskôr do 27.11.2019, aby sme vedeli objednať občerstvenie.
Všetkých srdečne pozývame na oficiálne ukončenie turistickej sezóny 2019.

18.11.2019

Hela reaguje

Zabudla som:
prevýšenie: 560m
dľžka: 11,5 km

Odpovedať | 17.11.2019

Hela

V sobotu nám turistka v pohorí Ostrôžky celkom vyšla. Po dlhom čase bol autobus plný. Ráno narobilo trošku zmätky nové miesto na odchod, ale zabudnutých 6 turistov sme zobrali cestou zo Sásovej a nabrali smer na Budínsku skalu. Počasie hmlisté, ale nepršalo. Nástup na Budínsku skalu sme trafili až na druhý pokus, ale nevadilo, hmlisté počasie skrylo značky, ale nakoniec sme ju našli a mohli poobdivovať pekné andezitové skaly. Potom už len zelenou na Bralce, poniektorí šťastlivci si trasu spestrili zberom hlivy a dokonca tesne pod Bralcami aj kuriatkami. Z Braliec sme nešli do Tuhára po zelenej, ale po modrej cez Polichno. Výhľady veľmi neboli, ale príroda pekná a aj farby jesene ešte zdobili les. Vzhľadom na predchádzajúce daždivé počasie sme sa aj trošku vyzdobili blatom, v Tuhári sa pridal aj dážď, tak sme pekne nastúpili do autobusu a išli na Divín. Tesne za Tuhárom sme sa ale otočili a išli zobrať meškajúcu skupinku a konečne ešte za svetla stihli prísť do Divína. Tu si časť turistov išla pozrieť hrad, kostol a aj kaštieľ, ostatní sa išli občerstviť.
Kraj je to pekný, škoda oblačnosti, ktorá nám nedovolila výhľady.
Ďakujem všetkým za účasť a príjemnú jesennú turistiku.

18.11.2019

Táňa T reaguje

Bola to vskutku pekná prechádzka. Škoda že bolo také zamračené počasie, lebo je to pekný kraj a pekné výhľady na okolie. Snáď niekedy inokedy. V konečnom, hlavne že nepršalo.

Odpovedať | 15.11.2019

admin

Info k sobote 16.11.2019:
autobus nebude stáť na žel.stanici, ale na ulici 29.augusta oproti Slovenskej sporitelni na strane kde je krčma Rubín.

Odpovedať | 11.11.2019

Hela

Milí turisti.
V sobotu 16.11. máme naplánovanú turistiku v pohorí Ostrôžky. Zmena trasy je už popísaná, ešte doplnenie:
autobus nás bude čakať v Tuhári, takže komu bude stačiť turistika z Budínskej skaly do Tuhára, môže sa autobusom presunúť do Divína, alebo ak počasie spraví nejaký škrt, tak môžeme všetci využiť odvoz a pozrieť si zrúcaninu a konzerváciu hradu Divín.
Odchod: žel.stanica 7:30
Sásová 7:45
Cestovné: člen 7 €
nečlen 9 €
Tešíme sa na stretnutie a prajeme si dobré jesenné počasie. Čau na horách!

Odpovedať | 04.11.2019

Hela

Milí turisti.
16.11.2019 máme naplánovanú turistiku v južnejšej oblasti od BB. Pôjdeme si pozrieť pohorie Ostrôžky. V ponuke máme dve trasy, ale keďže sa už skoro stmieva pôvodnú trasu A navrhujem zmeniť na takúto:
Budínska skala ztz 1:25 – sedlo pod Bralcami 0:10 – Bralce 0:10 – sedlo pod Bralcami 1:05 – Tuhár mtz 0:15 – sedlo Žiar čtz 0:45 – Divín
prevýšenie: 340m
dĺžka: 15,2km
čas: 4 hodiny
V Divíne si ešte pôjdeme pozrieť hrad.Pôvodne navrhovaná trasa je na dané obdobie dlhá a pri tejto budeme mať viac času na hrad a aj iné zaujímavosti obce Divín.
Podrobnejšie v týždni pred túrou.

05.11.2019

jaroslavdaxner reaguje


A na vymočenie otlakov na nohách v Ružinej bude čas?

Odpovedať | 28.10.2019

Hela

Turistika v Štiavnických vrchoch nám vyšla. Začali sme v dedinke Repište, najprv zelená potom žltá značka nás priviedla k zaujímavej stavbe – hrad Marcus. Najbližšie sa nachádza zrúcanina hradu Teplice (nazývaného aj Červený hrad, Pustý hrad Teplice), strategické miesto templárov, ktorí hojnosť liečivých teplých prameňov v tejto lokalite využívali na liečenie rán z bojov. Neďaleko sú aj zrúcaniny hradov Šášov a Revište, ktoré tiež plnili nielen významnú obrannú, ale aj signalizačnú funkciu pred blížiacimi sa dobyvačnými vojskami. „Pre trvalú spomienku bohatej histórie a obranyschopnosti tohto územia, ako aj odvahy ľudí, ktorí bránili svoje územie pred vpádmi“ dal na lúke nad obcou Repište na mieste starej usadlosti z 19. storočia svoj hrad postaviť aj podnikateľ, ktorý chce zostať v anonymite. Vstup do priestorov poctivo strážil psík, ktorému ani tak nevadili turisti ako dve psie dámy – Dášenka a Lila. Atmosféru peknej stavby umocňovalo nádherné slnečné počasie a aj pekné miesto nad dedinkou. Od hradu sme pokračovali k Bartkovmu majeru, kde nás pre zmenu vystrašil nepokojný býk, ale aj tak sme sa od neho odklonili na vrch Goldberg – Zlatý vrch. V nádhernom slnečnom dni bol ozaj zlatý, celý zaliaty hrejivými slnečnými lúčmi, tak sme si tu dopriali dlhší oddych a kochali sa okolím. Práve dlhotrvajúce slnečné počasie s vytvoreným oparom nám zabránilo vidieť Kremnické vrchy, NT, Poľanu, videli sme len Vtáčnik a Štiavnické vrchy na západe so Sitnom. Vrátili sme sa na čtz a pokračovali smerom na Červenú studňu, ale v sedle pod Studeným vrchom sme odbočili vľavo a po ztz prišli do Jergištôlne.Takto to malo byť podľa mapy, ale na smerovníku bola Matulka, no nevadilo to, lebo sme trafili smer a aj zelenú farbu značky. V Jergištôlni sme tiež smerovník nenašli, ale správne odbočili na modrú a prišli do Podhoria. Vidno, že sa viac chodí po červenej smerom na Štiavnicu, tieto bočné značky pomenej, ale trafili sme. Partii turistov vzadu s Tomášom sa nechcelo klesať do Jergištôlni a potom zase stúpať, tak si to nejako skrátili a prišli všetci do Podhoria. Podhorie je dedinka, ktorá vznikla spojením dvoch osád Teplá a Žakyl. V kopci nad dedinkou stoja zbytky Žakýlskeho hradu a tie si pôjdeme pozrieť nabudúce. Vedie k nemu aj NCH.
Po dlhom čase bol autobus skoro plný, zišlo sa nás 41 turistov

28.10.2019

Hela reaguje

Po dlhom čase bol autobus skoro plný, zišlo sa nás 41 turistov, ktorí sa rozhodli užiť si nádhernú farebnú jeseň v Štiavnických vrchoch.
Ďakujem všetkým za účasť a vytvorenie skvelej nálady po celý deň.

Odpovedať | 25.10.2019

jaroslavdaxner


Čítam zoznam účastníkov zájazdu. Celkom sa to plní.
Daxnerova bunka ako za starých čias, v plnej sile.
Tak hádam bude pekné počasie a dobrá nálada.
Čauko zajtra, kakauko

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] ... [ 254 ] [ 255 ]
Prihlásenie
Meno:
Heslo:
Ak ešte nemáte svoje meno a heslo, zaregistrujte sa TU.
Anketa

( účastníkov)
 
Tipy pre vás
25.04.2020 TRIBEČ,CHKO PONITRIE – DOBROTÍNSKE SKALY A OSELNÝ VRCH

Dátum: 25.04.2020
Dĺžka trasy: 18.00 km
Prevýšenie: 630 m
Voľných miest: 45

16.05.2020 BIELE KARPATY – KRIVOKLÁTSKA TIESŇAVA, VRŠATEC

Dátum: 16.05.2020
Dĺžka trasy: 12.00 km
Prevýšenie: 500 m
Voľných miest: 45

Tipy pre nás
Tipy pre nás
Meniny

Dnes je 6. apríl,
meniny má Irena.

Počasive pre Slovensko