Vibrama - KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV
Aktuality
21.09.2018

Túra v sobotu 22.9.2018 je ZRUŠENÁ.  12.09.2018

29.9.2018 guláš na Králikoch na chate Horskej služby pri príležitosti 20 výročia založenia klubu. Podrobnejšie info diskusia, FB 

Návštevnosť
Celkom: 434892
September: 3944
Dnes: 109
Online: 6

Diskusia - KST Vibrama Malachov

Pre pridávanie príspevkov do diskusie je potrebné sa prihlásiť.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] ... [ 240 ]

Odpovedať | 12.06.2018

Táňa T.

nikto nefotil ??? čakám na fotky a furt nič.

12.06.2018

Hela reaguje

My tiež. Ale už sú na caunahorach.

Odpovedať | 11.06.2018

Táňa T.

Veľmi ma mrzí, že sa mi v poslednej dobe nedá s Vami chodiť na túry, ale verím, že raz moje brigádovanie u syna skončí a znovu sa vrátim na turistické chodníčky a medzi Vás. No veľmi rada si kuknem fotky z akcie a aj diskusiu k nej. Je fajn, že Helka toľko popíše o absolvovaní túry. Aspoň na mape si kuknem, kto a kade išiel. ahojte

Odpovedať | 10.06.2018

Hela

Tak toto nemalo chybu. S malou dušičkou a veľkými obavami z úradujúceho počasia som ráno nastúpila do busu. Ako to dopadne, kam pôjdeme a vyberieme si dobre? Vybrali.
Prišlo 29 turistov a rozdelili sme sa na skupiny.
B-čko: 10 turistov a Dášenka vystúpilo v malej Bránici a najprv pozelenej a potom žltej kráčali nad obec Belá, kde vedie trasa na nádherné vápencove bralo -Belská /niekde sa uvádza aj Belianska/ skala, potom zišli do Belej a čakali na bus domov.
A-čko: podľa plánu do bodky 19 turistov, Ľuboš sa pre zdravotné problémy vrátil k busu.
Začali sme pri horárni v doline Kúr a hneď sme videli mohutný Stratenec v diaľke a výške nad nami. Najprv dolinkou v príjemnom chládku popri potoku, neskôr to nabralo strminu a stúpanie až na hrebeň. Tu sa mi vyhladili vrásky, ktoré ma od rána mátali pre počasie. Ako vždy, hrebeň vyrazí dych svojou krásou a tentokrát aj kvetenou. Hmýrilo to tam všetkými farbami a odtieňmi – žltý starček subalpínsky a bôľhoj lekársky, modré zervy, zvončeky a horčinky, fialové všivce, skaly ozdobené bielym rožcom a fialovou astrou alpínskou a úžasné trsy klinčeka lesklého.No paráda.
V sedle Priehyb malý oddych a občerstvenie a potom nádherný hrebeň cez Stratenec, Biele skaly na Suchý. Tiež malý oddych, ale veľmi otravné a štípajúce muchy nás nútili pokračovať na chatu Pod Suchým. Búrka v diaľke hrmotala a začala desiť, ale priaznivo vejúci vetrík ju k nám nepustil. Na chate sme sa počkali,najedli a vydýchli si zo strmého zostupu. Potom oddychovým chodníčkom po žltej do sedla Brestov, kde sme zmenili farbu na zelenú a prešli do klesania. Keďže má každý iné tempo, v mieste odklonu zo zelenej na neznačenú som zaostávajúcich radšej počakala, aby sme ich nemuseli hľadať niekde vo Varíne.
Všetko dopadlo na jednotku. Mali sme trošku rezkejšie tempo nielen pre počasie, ale aj pre druhú partiu, ktorá mala kratšiu trasu a nemuseli na nás dlho čakať.
Veľká, veľká vďaka všetkým ktorí prišli a nenechali si újsť turistiku v tomto nádhernom kúte našej prírody.

10.06.2018

Slavka reaguje

Helka, veľká vďaka aj Tebe - nielen počas túry ale aj za takéto perfektné zhrnutie našich nezabudnuteľných zážitkov.

Odpovedať | 09.06.2018

zuzanamydlova

Mili turisti, som velmi rada že som Vás mohla vidieť, aj keď len na takú malú chviločku, a Ďakujem veľmi pekne za zvezenie.. čaute a na ďaľšej turičke sa už vidíme.. Teším sa na Vás veľmi.. Zuzns

Odpovedať | 04.06.2018

admin

Odchody autobusu v sobotu 9.6.2018 ZVT-6:00 Kaufland Radvan-6:05 Hušták-6:10 Zel.stanica-6:20 Sásová-6:30 Cestovné-člen 10€,nečlen 12€.Tešíme sa na vás.

08.06.2018

Hela reaguje

Milí turisti.
Vzhľadom na aktuálne počasie treba počítať s tým,že bude trasa pozmenená, ak bude počasie búrkové, možno na hrebeň nepôjdeme.
Rozhodneme ráno v buse.
Teraz doporučujem len sa modliť, aby nám to vyšlo.

08.06.2018

IvanV reaguje

Od kedy si veriaca? hihihihi

Odpovedať | 04.06.2018

Hela

Milí turisti.
V sobotu máme plánovanú turistiku v Malej Fatre,zaujímavú bočnú trasu na hlavný hrebeň MF. Začneme v obci Krasňany, autobus nás vyvezie k horárni v doline Kúr /ušetríme cca 1hod po asfalte/ a po modrej značke pôjdeme lesom do sedla Priehyba, kde sa napojíme na hlavný hrebeň MF a červenú značku a po nej nádherným hrebeňom na Stratenec do sedla Vráta a nádhernými Bielymi /volá ju ich aj Ťavie/ skalami na Suchý. Tu odbočíme vpravo a strmo dole cez sedlo Príslop na chatu pod Suchým, kde bude možnosť občerstvenia. Od chaty pôjdeme žltou do sedla pod Jedľovinou, kde prejdeme na zelenú značku. Mali by sme sa držať spolu, lebo po zelenej v určitom úseku odbočíme vpravo na neznačenú a prídeme priamo k busu. Nevýhodou je, že bus nás bude čakať pri horárni,ale tu nie je možnosť občerstvenia, kto nevydrží a bude smädný musí ísť po asfalte do Krasňan.
Je to trasa pekná, ale má najprv strmé stúpanie, nádherný úsek hrebeňom a potom strmé klesanie na chatu.
Máme pripravenú aj trasu B. Budeme sa snažiť vložiť aj mapku, tak zatiaľ aspoň popis:
začiatok obec Belá:
Belá ztz 0:25 – Malá Bránica žtz 1:00 – Belianská dolina 0:45 - Belianské skaly 0:30 – Belianská dolina
dlľžka: 7 km
prevýšenie: 370m
čas: 3 hod
Do obce Belá po asfalte cca 2km k občerstveniu. Vrelo doporučujem, šla som to vlani nádherné tri skalné terasy s infopanelom, k poslednej terase poistná reťaz, ale nádheré výhľady na okolie.
Dúfajme, že počasie nám bude naklonené a budeme môcť prejsť plánované trasy.
Sledujte stránku, v piatok aktuálne info podľa predpovede počasie.
Tešíme sa na stretnutie.
Trasu B si môžete pozrieť na www.cykloserver.cz

Odpovedať | 21.05.2018

Hela

Predpoklad pekného turistického dňa v SR sa nám splnil. Prialo nám počasie, v rokline pomerne ešte kľud a príroda na obdiv nádherná. Plný autobus nadšených turistov dorazil na Hrabušickú Pílu, kde sme dotiahli organizáciu túr – autobus nás len vyložil a odišiel parkovať na Podlesok. Trasa A ostala v pôvodnom pláne, B-čko sa vypustilo, bola aj trasa C pre majiteľa psíka a tých,ktorí sa nechceli štverať po rebríkoch a malá časť si vytvorila vlastnú trasu z Podleska. Zadné voje sediacich turistov zase nepočúvali, že bus nebude čakať na Píle, zišli trasu B na Pílu a museli sa prepraviť na Podlesok. Ale nestratili sme nikoho, pár turistiek si vyskúšalo teplotu vody potoka, ale nič dramatické sa nestalo.
Začiatok túry nám spríjemnili nádherne kvitnúce žltohlavy európske, roklina sa tiahla a kľukatila, po čase nastúpili rebríky a vodopády. Škoda, že kaskády a vodopády neboli označené názvami.
Väčšinou sme kľučkovali po dne potoka, ale vody nebolo našťastie veľa.
Po prejdení rokliny nastúpila turistika lesom, pribudlo turistov a bohužiaľ aj ťažiacich strojov.
Z Malej Poľany sa nám pekne ukázala Havrania skala a nádherná zelená lúka so žltými žltohlavmi. Cestičku ešte spestrovali nebesky modré hlávky plamienka alpínskeho a poniektorí šťastlivci zazreli aj črievičník papučku.
Čo dodať, účasť výborná, nálada ešte lepšia a aj návrat domov prebehol v pohode.
Ďakujeme všetkým za príjemný turistický deň v Slovenskom raji, kde sme sa ozaj cítili ako v RAJI.

Odpovedať | 18.05.2018

ludmila

Ďakujem Hela za info

Odpovedať | 17.05.2018

Hela

V sobotu nás čaká atraktívny výlet do Slovenského raja a prechod najdlhšou tiesňavou - Veľký Sokol, ktorá je súčasťou NPR SOKOL. Začneme na Hrabušickej píle,kam nás privezie autobus.Po zelenej značke prídeme na Rázcestie Veľký Sokol-ústie kde odbočíme vľavo na žltú značku do tiesňavy Veľký Sokol a popri potoku ku Kamenným vrátam /zvislé steny zvierajú tiesňavu na cca 1m/, potom technickými pomôckami popri Malých kaskádach a Malom vodopáde, ďalej popri Veľkých kaskádach a Veľkom vodopáde do záverečného zúženia tiesňavy - Rothovej rokliny. Tu sa tiesňava skončí a prejdeme lúčnym a lesným prostredím planiny Glac.
Zmeníme farbu značky na červenú a pohodlne zalesnenou časťou k rázcestiu Malá poľana, kúsok modrou na Glac-Malá poľana, kde sa nám otvorí vyhľad na Havraniu skalu. Po modrej a úzkej asfaltovej ceste cez les k rázcestiu Suchá Belá, žltou pohodlne klesneme k rázcestiu Pod Vtáčim hrbom a pokračujeme červenou na Podlesok.
Tu sa túra skončí a bude možnosť občerstvenia a odchod domov.

Odpovedať | 15.05.2018

Hela

Milí turisti.
V sobotu 19.5.2018 máme turistiku v Slovenskom raji - Veľký Sokol. Trasy a
popis si môžete prečítať v "tipoch pre vás".
Trasa "B" bude upresnená ráno v buse podľa toho, či nám dovolia parkovať autobus na Píle. podrobnejšie info v buse pri príchode na Hrabušickú Pílu.
Odchod:
6:00 ZVT
6:05 Kaufland Radvaň
6:10 Hušták
6:20 Žel.stanica
6:30 Sásová
Cestovné: člen 12 €
nečlen 14 €
Tešíme sa na peknú turistiku v nádhernej časti našej prírody.

15.05.2018

ludmila reaguje

kde sa oficiálne dočítam jednotlivé odchody autobusu na akciu? hladala som to tu asi pol hodiny až potom som niečo našla v diskusii....

15.05.2018

Hela reaguje

Odchody a info o aktuálnej akcii dávame vždy a stále rovnako - v týždni keď sa uskutoční v diskusii, aktualitách a aj na našom facebooku.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] ... [ 240 ]
Prihlásenie
Meno:
Heslo:
Ak ešte nemáte svoje meno a heslo, zaregistrujte sa TU.
Anketa
Páči sa vám naša stránka?
(50330 účastníkov)
 
Áno 81 %
Nie 19 %
Tipy pre vás
13.10.2018 VEĽKÁ FATRA – LYSEC 1381m

Dátum: 13.10.2018
Dĺžka trasy: 11.00 km
Prevýšenie: 850 m
Voľných miest: 44

27.10.2018 VEĽKÁ FATRA – MOTYČSKÁ HOĽA 1292m

Dátum: 27.10.2018
Dĺžka trasy: 18.00 km
Prevýšenie: 1210 m
Voľných miest: 45

Tipy pre nás
Tipy pre nás
Meniny

Dnes je 23. september,
meniny má Zdenka.

Počasive pre Slovensko