Vibrama - KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV
Aktuality
11.02.2021

Pripomínam zaplatenie členského do konca februára, po tomto termíne členské môžete zaplatiť, ale poistenie cez KST si budete musieť vybavovať sami, nedostanete tričko a aj zľavy na cestovné a trojdňovku.
Jedna členka výboru tento rok nebude našou členkou, tak budeme musieť voliť nového člena. Kľudne sa ozvite, kto máte záujem.
Ak sa situácia zlepší, bude schôdza a aj voľba nového člena výboru.
Nie ste veľmi aktívni v návrhoch na farbu trička, tak to asi bude prekvapenie pre všetkých.

Návštevnosť
Celkom: 623434
Marec: 12
Dnes: 12
Online: 2

Diskusia - KST Vibrama Malachov

Pre pridávanie príspevkov do diskusie je potrebné sa prihlásiť.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] ... [ 261 ]

Odpovedať | 17.08.2020

Hela

Už máme zaregistrovanú novú adresu nášho klubu, tak si pozrite údaje v kontaktoch.

Odpovedať | 09.08.2020

Hela

Konečne bola predpoveď počasia na sobotu optimistická. Nasvedčoval tomu aj počet prihlásených, ktorý ako vždy klesal a aj stúpal podľa meniacich sa podmienok účasti. Nazbieralo sa nás 38 a cestou sme ešte pribrali 7 turistov. Začali sme skoro ráno, však letnú turistiku treba začať skoro, super pohodlný autobus nás postupne pozbieral, tých ktorí nestihli sme nabrali cestou. Autobus nás vyviezol až k chatovej osade Jarolím, kde sme sa spolu odfotili. Tu sme sa aj rozdelili, B-čko odviezol autobus do Turčianských Kľačian a A-čko nastúpilo na mtz.Pohľad na smerovník nám napovedal, že to bude pekná makačka – 4:15 na Malý Kriváň. A aj bola, stúpanie, stúpanie a stúpanie, našťastie dlho lesom a od chatky Vendovka už s nádhernými výhľadmi na okolie. Tu sa už pridal aj vetrík a aj nadmorská výška ešte nedala pocítiť teplotu, ale kúpali sme sa vo vlastnom pote. Poniektorí už aj začali uvažovať o návrate, ale nevzdali to a zvládli celú trasu. Stratili sme akurát Jožka K., ale po určitom čase sme ho vypátrali, nakoniec si určil vlastný smer a ani nešiel s nami domov. Na Malom Kriváni sme si s radosťou vychutnali všetko, čo nám počasie a príroda ponúkla. Občerstvili sa a aj pofotili, však sme boli radi, že sme na takom krásnom mieste. Potom už po čtz hrebeňom na Suchý, v sedle Priehyba pár turistov, ktorí nechceli ísť cez hrebeň, odbočilo na žtz a stretli sme sa v sedle pod Suchým. Hrebeňom sme stúpali, klesali a stúpali a klesali, cez Stratenec, Biele skaly prišli na Suchý. Tu sme už v plnej sile pocítili praženie slnka, vetrík sa stratil v kosodrevine, tak sme si to užili. Zo Suchého strmý zostup do sedla po ztz a zmena smeru na tiahle stúpanie, ale už v nádhernom lese Kľačianskej Magury. Tu nás už ochránili stromy a čarovná atmosféra chodníka nás spokojných priviedla na chatu pod Kľačianskou Magurou. Cestou sme stretli Vlada P. s Dášenkou, ktorí išli časť trasy B. Na chate, teda pred chatou občerstvenie a pohoda. Zdržali sme sa tu dlhšie, čakali sme pár turistov, ktorí sa z neznámych dôvodov v sedle Vráta odklonili na presne opačný smer ako mali, ale všetko dopadlo OK. Argumentovanie, že tam nebola odbočka vľavo ako sme im prízvukovali neobstála, však potom mali ísť rovno po čtz a nie tak ako sa rozhodli. Ale všetci sme sa stretli v Turčianských Kľačanoch, cestou zobrali B-čkarov a pobrali sme sa domov

09.08.2020

Hela reaguje

Bol to nádherný deň aj napriek teplotám a aj výhľadom poznačenými oparom. Prešli sme si ďalší bočný hrebeň a v podstate novoobnovenú značku na Malý Kriváň z Turca. Trasa bola dlhá, náročná, ale o to krajšia. Veľkú pochvalu si zaslúžia Vlado Petrík a hlavne Soňa, ktorá to nevzdala a prešla.
Ďakujem všetkým za krásny deň v Malej Fatre, ktorá má v názve malá, ale vôbec jej to neuberá na kráse.

13.08.2020

Táňa T reaguje

Podľa fotiek to bola úžasná turistika. Určite lepšia, ako na Bralcoch. ahojte všetci

Odpovedať | 05.08.2020

jaroslavdaxner

Ľudkovia čo sa odhlasujete ja o jednej nohe a idem

Odpovedať | 03.08.2020

Hela

Milí turisti.
V sobotu 8.8.2020 máme v pláne ďaľšiu zaujímavú, ale aj náročnú turistiku v MF zo Sučian na Malý Kriváň a hrebeňom cez Suchý a Kľačiansku Maguru do Turčianských Kľačian. Popis trás je v popisoch a mapkách.
Odchod: žel.stanica 6:00
Sásová 6:10
Cestovné: člen 5€, nečlen 7€
Prajeme si pekné počasie a tešíme sa na stretnutie.

03.08.2020

Hela reaguje

Ešte trasa B:
Trasa B:
Turčianske Kľačany ztz 2:25 – Chata na Kľačianskej Magure žtz 0:20 – Príslop 1:00 – Panošiná,pamätník 1:50 – Lipovec
prevýšenie: 870 m
dľžka : 12,5 km
čas : 5:35 hod

Odpovedať | 22.07.2020

Hela

Takto by to malo ísť:
v archíve si otvoríš daný rok a aj turistiku, z ktorej si otvoríš foto, ktoré chceš tlačiť, klikneš pravým tlačidlom na myši hocikde na fotke,mala by sa Ti vyrolovať ponuka a z tej si klikneš na "uložiť obrázok ako" a dáš si ju uložiť na PC do vlastného adresára. Potom už tlačiš foto z tohoto adresára v Tvojom PC.

Odpovedať | 22.07.2020

michalrazga

Čaute vibramisti. Chcel by som si vytlačiť nejeke fotky z archívu. Nevie niekto poradiť JAK NATO? T. T. Č. 0915814133

Odpovedať | 22.07.2020

Hela

Milí turisti.
Nahliadnutím do programu zistíme, že máme v tomto roku plánovanú tradičnú Trojdňovku, miesto a trasy sú popísané, zoznam prihlásených bude v prihlasovacom formulári.
Môžete platiť na účet SK51 1100 0000 0026 6248 0030 alebo na turistike.
Suma 35€ člen, 65€ nečlen

Odpovedať | 18.07.2020

Hela

Počasie, počasie, počasie. Je vôbec leto? Mení sa ako na hojdačke, raz je predpoveď správna, potom nie, ale teraz na sobotu vyšla. Škoda. Už večer začalo odhlasovanie, ráno cinkali SMS, tak som si myslela, že v Sásovej len vrátim bus naspäť do garáže, ale veľmi milo ma prekvapil záujem 19 turistov, ktorí chceli ísť niekam do prírody. Vtáčnik sme zmenili na turistiku v Štiavnických vrchoch a z Lehôtky pod Brehmi sme po ztz išli obdivovať bývalý NCH, ktorý je teraz už oficiálnou tur.značkou PR BRALCE.
Unikátna prírodná rezervácia Bralce sa rozprestiera na úpätí Panskej hory v Štiavnických vrchoch, neďaleko obce Hliník nad Hronom. Lokalita je charakteristická výskytom pozoruhodného rastlinstva a živočíšstva, je napríklad jedným z mála nálezísk zriedkavej waldstejnie trojlistej, rastliny predstavujúcej relikt z doby ľadovej. Nesmierne zaujímavá je i tunajšia neživá príroda. V oblasti sa kedysi ťažil kameň, vďaka čomu tu zostali početné skalné veže, kamenné moria, a iné útvary dnes už zarastené lesom. Strhujúcu prírodnú scenériu dopĺňajú neprístupné jaskyne a prepadliská nachádzajúce sa v okolí vrcholu Panskej hory miestnymi zvanej i Kečka. /škoda, chýbala ceduľa na kopci/ Okrajovými časťami rezervácie vedie až k vrcholu okružný náučný chodník prechádzajúci tými najzaujímavejšími časťami lesa.
Ztz nás odklonila do lesa, ktorý postupne začali skrášľovať zaujímavé skalné ihly, chodník sa kľukatil lesom, potom skalný úsek zaistený reťazou, strmo hore, potom strmo dole, ale paráda. Viditeľnosť skoro nič, ale občas sme zazreli aj Szaboóvu skalu. Zdravý les nás sprevádzal celý čas, nádherné duby a buky rôznych tvarov, do ktorých ich poskrúcal čas, nám navodil čarovnú atmosféru, dážď sa zmiernil, tak sme si túto trasu vychutnali.
Napriek nepriazni počasia sme mali super deň. Cestou domov sme sa ešte zastavili na občerstvenie vo Valašskom šenku, vystihli sme dobrý čas, nebolo ešte plno, tak sme si pri jedle a pití aj podebatovali a prečistili hlavy.
Ďakujem všetkým, ktorí prišli a chceli prežiť deň s kamarátmi a priateľmi naladenými na rovnakú vlnovú dľžku.

Odpovedať | 13.07.2020

Hela

Milí turisti.
V sobotu máme v pláne turistiku v pohorí Vtáčnik. Popis a trasy sú popísané v programe.
Odchod: Žel.stanica 6:00
Sásová 6:15
Cestovné: člen 7€
nečlen 9€
Tešíme sa na pekný deň a príjemnú spoločnosť.

Odpovedať | 06.07.2020

admin

V piatok 3.7.2020 zomrel po ťažkej chorobe bývalý člen nášho klubu VLADO DERMEK vo veku nedožitých 50 rokov.
Pohreb bude v utorok 7.7.2020 o 11:00 hod v Kremničke.
Česť jeho pamiatke.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] ... [ 261 ]
Prihlásenie
Meno:
Heslo:
Ak ešte nemáte svoje meno a heslo, zaregistrujte sa TU.
Anketa

( účastníkov)
 
Tipy pre vás
10.04.2021 CEROVÁ VRCHOVINA – HAJNÁČKA, STEBLOVÁ SKALA

Dátum: 10.04.2021
Dĺžka trasy: 14.00 km
Prevýšenie: 965 m
Voľných miest: 44

01.05.2021 TRIBEČ,CHKO PONITRIE – DOBROTÍNSKE SKALY A OSELNÝ VRCH

Dátum: 01.05.2021
Dĺžka trasy: 18.00 km
Prevýšenie: 630 m
Voľných miest: 45

Tipy pre nás
Tipy pre nás
Meniny

Dnes je 1. marec,
meniny má Albín.

Počasive pre Slovensko