Vibrama - KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV

Diskusia - KST Vibrama Malachov

Pre pridávanie príspevkov do diskusie je potrebné sa prihlásiť.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] ... [ 254 ] [ 255 ]

Odpovedať | 22.10.2019

Hela

Milí turisti.
V sobotu máme v pláne navštíviť Štiavnické vrchy. Trasa začína v dedinke Repište a p ztz prídeme k odbočke na žtz, ktorou sa dostaneme k zaujímavej stavbe Markusov hrad. je to replika francúzskych zámočkov, zatiaľ nie je verejnosti prístupná, ale trošku si ju poobzeráme zvonka, okrem samotnej stavby je zaujímavé aj oplotenie, kde každý stľpik oplotenia má znázornený iný tvar kríža aj s tabuľkou popisu.
Budeme pokračovať ďalej a pri Bartkovom majeri odbočíme na Zlatý vrch s peknými výhľadmi na okolie. Vrátime sa k Bartkovmu majeru a budeme pokračovať po čtz do sedla pod Studeným vrchom, kde zmeníme farbu na ztz, ktorá nás privedie k Jergištôlni, tu odbočíme na mtz a prídeme do dedinky Podhorie,kde nás bude čakať autobus.
Podhorie je známe oraganizovaním folklórnych slávnosti, múzeom a aj izbou bábik- marionetiek.
Odchod: žel.stanica 7:30
Sásová 7:45
Cestovné: člen 6€, nečlen 8€
Tešíme sa na stretnutie a turistiku v babom lete.

Odpovedať | 14.10.2019

Hela

V sobotu 12.10. som na turistike nebola, premohla ma chrípka, ale veľmi sa teším, že počasie vyšlo a všetci si užili nádherný slnečný deň v jesennej prírode. Pôvodne plánovanú trasu v Skorušinských vrchoch sme museli zmeniť.Po upozorneniach od turistov a aj na hikeplaneri som overila situáciu na info v Zuberci, na obecnom úrade Biely Potok a nakoniec po telefonáte s lesníkom sme trasu zmenili. Chodníky v tejto zaujímavej časti našej prírody si zobrali na "paškál" urbárnici a tak to aj vyzerá - ťažba na rôznych miestach, blato po kolená, zlá orientácia po chýbajúcich značkách. Takže počkáme kým sa táto situácia zmení a budeme si môcť prejsť aj túto časť našej prírody.
Trasa sa zmenila na Sivý vrch z Hút cez sedlo Pálenica do Zuberca.
Ďakujem všetkým, ktorí prišli a užili si turistiku v spoločnosti priateľov a milovníkov prírody.

15.10.2019

Táňa reaguje

Bol to ozaj krásny deň, až na ten vietor. Sivý vrch si takýto nepamätám. Tie dve reťaze smerom hore boli dosť kruté, keď sa bolo treba nejako dostať na asi 1 m vysokú skobu. Trošku nižšie nejaká pomôcka by veľmi pomohla. No zrejme to bude o inom, keď tade prešiel otecko s cca 8 ročným dievčatkom a očividne bez problémov.
Celou cestou až po sedlo Pálenica sme sa míňali s párikom z Brna, ktorí sa chystali prespať na Salatíne. Mladý muž veľmi pomohol našej Milke, za čo mu veľmi ďakujeme. Verím, že v noci hore nezamrzli a splnili si svoje turistické plány.
Okrem toho nám sem-tam pomohli aj mládežníci z Bratislavy, ktorí boli ubytovaní v horárni pod Bielou skalou.
Všetkým vrelá vďaka.
V konečnom to bol krásny deň aj s tou záverečnou skratkou cez kravské močovkovisko a potok !

Odpovedať | 10.10.2019

Hela

Pôjde sa len trasa zo Zuberca.

10.10.2019

jaroslavdaxner reaguje


Ok zo Zuberca aj dáka zubrovka ma napadla

10.10.2019

Hela reaguje

Dúfam, že Ťa nenapadnú, však zubre žijú v Poloninách a v Topoľčiankách v obore. Ale Ty určite myslíš na niečo tekuté.

11.10.2019

jaroslavdaxner reaguje


Ktovie ako by sa na nich jazdilo,keby by sme už nevládali a boli zmordonaní

11.10.2019

jaroslavdaxner reaguje

opravujem škriatka zmordovaní ,slušne unavení

Odpovedať | 10.10.2019

jaroslavdaxner


Hela

Trasa A platí z Orav.Bieleho potoka ?

Odpovedať | 08.10.2019

Hela

Milí turisti.
Blíži sa termín našej turistiky v Skorušinských vrchoch. Účasť prekročila magickú 20-tku, tak info:
pôjdeme zo Zuberca po mtz a od Priekovej po čtz nad obec Veľké Borové. Tu odbočíme po žtz na rozhľadňu Súšava. Sú z nej krásne výhľady na ZT a okolie. Môžeme si ešte pozrieť vežu nad veľkým Borovým. Je to nádherná murovaná vežička s drevenou strieškou a ochodzou, pôsobí historicky, ale ide o modernú stavbu inšpirovanú tradičnou ľudovou architektúrou. Slúži ako turistická rozhľadňa, zvonica a aj trafostanica. Sú z nej pekné výhľady na Roháče, Skorušinské vrchy, Chočské vrchy a Oravskú pahorkatinu. Turistiku ukončíme v dedinke Veľké Borové.
Odchod: žel stanica 6:30
Sásová 6:45
Cestovné: člen 9 €
nečlen 11€
Tešíme sa na stretnutie a turistiku.

Odpovedať | 23.09.2019

Hela

Vysoké Tatry ponúkli cez víkend turistom a návštevníkom pravé jesenné počasie – chladné až mrazivé ráno a slnečný deň. Konečne sme sa v plánovaní turistiky trafili do takejto varianty. Chladné ráno pozbieral autobus hŕstku turistov po BB a nabral smer na Štrbské pleso. Raňajší chlad ostal aj v autobuse, nakoľko šofér nejako stále nevedel prehovoriť kúrenie aby fungovalo. Ale slniečko naberalo na svojej hrejivej sile, tak sme nepomrzli.
Štrbské pleso nás privítalo svojou atmosférou – hmyziacimi turistami, ktorí hľadali miesta nástupu na svoje trasy. Naša trasa viedla po žtz Mlynickou dolinou, po pravej strane nás sprevádzala Patria, Bašty, Satan a Štrbský štít s Okrúhlym plesom uzatvoril Mlynicku dolinu. Po ľavej strane nás strážil hrebeň Solísk, Bystrá lávka umožnila prechod z Mlynickej do Furkotskej doliny a kedysi prístupný a dnes zakázaný Furkotský štít a Hrubý štít uzatvorili oblúk našich strážcov.
Počasie nádherné, modrá obloha bez mráčikov, pofukujúci vetríček a malá nádielka snehu nám vytvorili peknú atmosféru. Zopár vrások nám spravil rad na reťaze v Bystrej lávke, nakoľko je prechod obojsmerný, tak sa tvorili rady na oboch stranách.
Zostup Furkotskou dolinou otvoril výhľady na NT s vládnucou Kráľovou hoľou, Kozí kameň nad Svitom nám ukázal mapu vyklčovaného lesa po víchrici a vľavo začínajúci hrebeň Levočských vrchov. Furkotskú dolinu smerom dole po ľavej strane lemuje hrebeň Solísk a po pravej strane nás sledoval Kozí chrbát s Ostrou ukončený Sedielkovou kopou.
Kamzíky sa pásli na iných miestach, ale dolinami sa občas ozval ostrý hvizd svišťov a pár sa aj dalo odfotiť.
Túra bola dlhá, náročná, precvičili sme si skákanie po žulových balvanoch, ale také sú naše VT.
Ďakujem všetkým, ktorí si nenachali újsť možnosť v takom krásnom počasí navštíviť Vysoké Tatry.
Veľkým sklamaním je pre mňa veľmi slabý záujem o turistiku vo VT a s takou dobrou predpoveďou počasia. Roky sme museli rušiť turistiku do VT v tomto období pre zlé počasie.Takže tí čo ste nemohli prísť na turistiku nám môžete len závidieť a my ostatní sme mali nádherný deň ako z katalógu.

Odpovedať | 17.09.2019

Hela

Milí turisti.
V sobotu máme naplánovanú turistiku v našich veľhorách. Prejdeme si dve pekné doliny cez sedlo Bystrá lávka. Začneme na Štrbskom plese a budeme stúpať Mlynickou dolinou k nádhernému vodopádu Skok a popri plesách / Kozie, Capie, Okrúhle/ prejdeme Bystrou lávkou do Furkotskej doliny a popri Wahlenbergových plesách naspäť na Štrbské pleso.
Hádam nám predpoveď počasia bude naklonená, má sa ochladiť tak si nezabudnite do batohov pribaliť rukavice, čiapky a teplejšie bundy a nohavice.
Odchod: Žel.stanica 6:00
Sásová 6:15
Cestovné: člen 11 € a nečlen 13€
Tešíme sa na stretnutie.

18.09.2019

Hela reaguje

Komu sa zdá trasa dlhá a náročná, doporučujem vyviesť sa lanovkou na Solisko a pešo sa prejsť na Predné Solisko /2117m/. Je tam aj chata na občerstvenie a dá ísť aj lanovkou dole.
Ďaľšia možnosť je prejsť všetko až po smerovník vo Furkotskej doline Škutnastá poľana, odbočiť po modrej na chatu Pod Soliskom a zviesť sa lanovkou dole.

Odpovedať | 13.09.2019

Táňa2

Parádne fotečky, ako aj zážitky a spomienky. Za mňa veľké ďakujem organizátorom . Teším sa na ďalšie spoločné potulky.....

Odpovedať | 13.09.2019

jaroslavdaxner


Ľudkovia Tatry sa blížia, hláste sa .Bude dobre.

Aj ODOL bude

Odpovedať | 02.09.2019

Hela

Krása Nízkych Tatier nám otvorila svoju náruč a my sme to využili. Prvý deň sme si vybrali Salatín, kopec, ktorý je bokom od hlavného hrebeňa a láka turistov svojim mohutným postojom. Výstup naň z ktorejkoľvek strany Vás stojí dobrých pár kvapiek potu. My sme si vybrali novú značku z Vyšného Sliača cez nádherný Malý Salatín. Usmiate piatkové ráno A-čkarov bus vyložil vo Vyšnom Sliači, ostatní pokračovali do cieľa nášho ubytovania a rôznymi smermi sa roztrúsili po okolí. Veľkou výhodou modrej značky je, že je dlho nádherným lesom, takže nám aspoň nepražilo na hlavy, hoci teploty pekne stúpali. Ešte pod Malým Salatínom nám začalo robiť vrásky hrmenie nad hlavným hrebeňom NT. Trasu lesom si niektorí spestrili zberom dubáčikov a aj modráčikov. Malý Salatín nám ponukol pekné výhľady na okolie a aj prehĺbenie vrások pri pohľade na NT s pribudajúcou oblačnosťou, ktorá si to namierila na nás. Na Salatíne nás už slniečko opustilo a privítala našťastie len prehánka, potom už pekne. V Ráztockom sedle sme si oddýchli a začali klesať do osady Železnô, kde sme mali ubytovanie. Po večeri začala spoločenská časť s tanečkami a debatami.
V sobotu po raňajkách sme v rôznych skupinkách zaútočili na hlavný hrebeň, najprv trasa na Magurku a odtiaľ už stúpanie do Zámostského sedla, cez Zámostskú hoľu a sedlo pod Latiborskou. Poniektorí si vyšli ešte na Latiborsku a vrátili sa do sedla a po modrej na Magurku, iní išli rovno zo sedla na Magurku a ďalšia skupina sa do Železného vrátila neznačenou z Latiborskej.
Nedeľa už dýchala návratom domov, ale pekné počasie väčšinu turistov nalákalo na Prednú Maguru.
Autobus nás odviezol do Bielej Lupče a po žltej sme začali stúpať k cieľu. Počasie horúce,ale bez náznaku dažďa. Stálo nás to všetkých dosť potu,ani nie tak pre stúpanie,ale pre dusno a pražiace slniečko. Na Prednej Magure sme si oddýchli a užili výhady na ZT, MF a všetky trasy z predošlých dní. Pre opar sme Vysoké Tatry videli len v náznakoch. Vrátili sme sa tou istou trasu k busu, v Železnom naložili tých, ktorí sa nechceli potiť na Prednú Maguru a vrátili sa domov.
Trojdňovku máme za sebou, prialo nám počasie a ubytovanie v nádhernom objatí hôr nám všetkým doprialo pohodu a kľud.
Mieru spokojnosti má každý svoju, vždy sa nájde niečo čo by mohlo byť iné, ale bolo to tak ako n

02.09.2019

Hela reaguje

Mieru spokojnosti má každý svoju, vždy sa nájde niečo čo by mohlo byť iné, ale bolo to tak ako nám to bolo prisúdené.
Ďakujem všetkým za účasť a teším sa na ďaľšie spoločné potenie na túrach.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] ... [ 254 ] [ 255 ]
Prihlásenie
Meno:
Heslo:
Ak ešte nemáte svoje meno a heslo, zaregistrujte sa TU.
Anketa

( účastníkov)
 
Tipy pre vás
25.04.2020 TRIBEČ,CHKO PONITRIE – DOBROTÍNSKE SKALY A OSELNÝ VRCH

Dátum: 25.04.2020
Dĺžka trasy: 18.00 km
Prevýšenie: 630 m
Voľných miest: 45

16.05.2020 BIELE KARPATY – KRIVOKLÁTSKA TIESŇAVA, VRŠATEC

Dátum: 16.05.2020
Dĺžka trasy: 12.00 km
Prevýšenie: 500 m
Voľných miest: 45

Tipy pre nás
Tipy pre nás
Meniny

Dnes je 6. apríl,
meniny má Irena.

Počasive pre Slovensko