Vibrama - KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV

Diskusia - KST Vibrama Malachov

Pre pridávanie príspevkov do diskusie je potrebné sa prihlásiť.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] ... [ 249 ]

Odpovedať | 04.03.2019

MilkaSnopkova

20. výročie Klubu slovenských turistov VIBRAMA Malachov (1998 – 2018)

Klub slovenských turistov Vibrama vznikol 21.10.1998 v Malachove, kedy sa štyria nadšenci slovenskej prírody z Malachova rozhodli založiť KST Vibrama. Boli to Ľuboš Dobrota, Janko Spevák, Igor Dzúrik a Dalibor Marček.
Prvým predsedom KST Vibrama sa stal Ľuboš Dobrota, ktorý viedol klub do roku 2003. Od roku 2003 prevzal vedenie klubu Peter Krnáč.
Vibrama je klub s celoročným programom turistických a cyklistických podujatí. V zimných mesiacoch sa venuje lyžiarskej turistike na bežkách v okolí Banskej Bystrice, Donovál a Kremnických vrchov. V rámci pešej turistiky sa pravidelne organizujú každoročné výstupy na zimnú Krížnu, Ďumbier a Kopu. Podujatia pešej turistiky sú plánované nielen po Slovensku ale aj do Poľska, Českej republiky a Maďarska.
Za 20 rokov existencie KST Vibrama, členovia klubu absolvovali túry, ktorých trasy viedli do všetkých pohorí Slovenska: Vysoké a Nízke Tatry, Západné a Belianske Tatry, Veľká a Malá Fatra, Chočské vrchy, Pieniny, Oravská vrchovina, Kysucké vrchy, Biele a Malé Karpaty, Považský a Pohronský Inovec, Súľovské vrchy, Tribeč, Vtáčnik, Štiavnické vrchy, Krupinská a Cerová vrchovina, Slovenský raj, Slovenský kras, Vihorlat, Kremnické vrchy s okolím Malachova.
Zaujímavým spestrením každý rok sú 3-dňové sústredenia turistov koncom augusta. Spočiatku vozil turistov autobus TJ Slovan Malachov s vodičmi Pavol Terem, Pavol Plaj a Miroslav Bukvaj.
O propagáciu KST Vibrama fotografiami sa od vzniku klubu staral Ján Dobrota - otec Ľuboša Dobrotu. Neskôr po vytvorení webovej stránky to boli Roman Krnáč, Richard Jány, v súčasnosti Ing. Elena Potančoková, ktorá pripravuje aj celoročné plány turistických trás a Mgr. Janka Bobotová. V galérii a archíve webovej stránky Vibramy sú uložené fotografie z jednotlivých túr podľa rokov.
KST Vibrama ročne plánuje priemerne dve desiatky túr, ktoré sú označené podľa náročnosti. Trasy s označením „A“ sú celodenné túry s veľkým prevýšením, určené pre zdatných a skúsených turistov. Túry s označením „B“ sú nenáročné trasy určené pre deti alebo menej skúsených turistov.
Od roku 2004 sa niektorí členovia klubu podieľali na značkovaní a obnove turistických chodníkov v Banskobystrickom regióne, v súlade s plánom okresnej značkárskej komisie.
Okrem t

05.03.2019

Hela reaguje

Milí turisti.
Milka si dala veľkú námahu a zhrnula začiatky a aj súčasnosť nášho klubu.Nepodarilo sa jej celú prácu vtesnať do diskusie. Súčasťou sú aj fotografie, ktoré sa do diskusie nedajú vložiť.
Bude to chvíľu trvať, ale celý článok aj s fotografiami si budete môcť pozrieť, ale nie v diskusii. Najskôr to bude v menu v časti "Na stiahnutie". Keď to bude aktuálne, dáme vedieť.

06.03.2019

Hela reaguje

Celý článok aj s fotografiami si môžete prečítať na našom FB.
Pekné čítanie a veľká vďaka Milke za napísanie.

Odpovedať | 25.02.2019

Jana B

V sobotu sme zdolali ďalšiu zimnú túričku, korytom Čertovho potoka, ktorá nás už v auguste zaujala a určite mnohí z nás boli zvedaví na jej zimnú výzdobu ... a zimná výzdoba nesklamala.
Trajdačku sme zahájili na Vyhliadkovej veži Zbojská a zvon sa ozýval široko-ďaleko celou Muránskou planinou. Veselo naladení sme pokračovali po zbojníckom chodníku do Čertovej doliny, nádherne vyzdobenej ľadopádmi a slnkom zaliatymi „cencúľmi“. No popri obdivovaní krásy našej prírody sme museli dávať pozor aj na ľad na skalách a zamrznuté rebríky. Kde-tu nás osviežila aj voda z vodopádov, čo nám však neubralo na dobrej nálade.
Cieľovým bodom bol salaš Zbojská, ktorý sme nemohli obísť a po občerstvení sme sa spokojní pobrali domov. K spokojnosti všetkých určite prispelo krásne slnečné počasie ... ďakujem všetkým, ktorí mali chuť stráviť deň s partiou turistov ... čau na horách.

Odpovedať | 24.02.2019

IvanV

Hodilo mi to do reakcie, tak ešte raz: (veď je čo chváliť)

K včerajšej túričke.
Tak povediac mala všetkých 5P. Počasie vyšlo, parádna partia, moja prvá tohtoročná tak mi vyhovoval profil aj dĺžka, prechádzka roklinou s ľadopádmi, hopsanie po kameňoch cez potok, občasná sŕška na rebríkoch, naozaj krásne zákutie Slovenska. A toto ročné obdobie si myslím prospieva k atraktivite. Občerstvovaciu stanicu Zbojská chváliť asi netreba. Proste paráda.

A. Aj nový šofér zapadol do kolektívu.

Odpovedať | 22.02.2019

Hela

https://ajmysmetatry.sk/
Na tejto stránke môžete hlasovať za niečo, čo sa týka aj nás, turistov.

23.02.2019

Hela reaguje

V menu Na stiahnutie si môžete hromadnú pripomienku stiahnuť a prečítať v pdf.

24.02.2019

IvanV reaguje

Nejak sa v tom neviem zorientovať. Je to pekne napísané a asi by som mal súhlasiť, ale neviem proti čomu sa mám podpísať. Asi by to chcelo skôr vycucnúť konkrétne state "poriadku", aby som si mohol povedať: "to je fakt blbosť". A pátrať sa mi nechce.

24.02.2019

IvanV reaguje

K včerajšej túričke.
Tak povediac mala všetkých 5P. Počasie vyšlo, parádna partia, moja prvá tohtoročná tak mi vyhovoval profil aj dĺžka, prechádzka roklinou s ľadopádmi, hopsanie po kameňoch cez potok, občasná sŕška na rebríkoch, naozaj krásne zákutie Slovenska. A toto ročné obdobie si myslím prospieva k atraktivite. Občerstvovaciu stanicu Zbojská chváliť asi netreba. Proste paráda.

A. Aj nový šofér zapadol do kolektívu.

Odpovedať | 18.02.2019

admin

Milí turisti.
v sobotu 23.2.2019 máme prvú zimnú turistiku zmluvným autobusom na Muránsku planinu - NCH Čertova dolina.
odchody autobusu:
Železničná stanica 7:45
Sásová 8:00
Zastávky ZVT, Kaufland Radvaň a Hušták sú zrušené.
Cestovné: člen 5€
nečlen 7€
Tešíme sa na stretnutie.

21.02.2019

Hela reaguje

Milí turisti.
Sobota sa blíži, počasie by malo vydržať a aj záujem je celkom zaujímavý.
Pripomínam, jedná sa ešte o ZIMNÚ turistiku, tak si nezabudnite vziať dobrú obuv, návleky, mačky /nesmeky/ a paličky. Budeme sa túlať najprv po lúke, kde je pekná rozhľadňa a aj drevená socha Jakuba Surovca, potom klesneme lesom k ceste, prejdeme podjazdom popod cestu a lesíkom prídeme k tiesňave. Treba rátať s tým, že pôjdeme dosť po potoku a vode, uvidíme ako to bude zamrznuté. Veľmi dúfam, že bude aj ľadová výzdoba.
Po prejdení tiesňavy prídeme stúpaním lesom na lúky a zo zadnej strany prídeme na salaš Zbojská. Tu si oddýchneme, občerstvíme sa a pôjdeme domov. Okrem salašníckych dobrôt majú na Zbojskej aj legendárne Muránske buchty, doporučujem ochutnať.
Začíname s novým prepravcom, tak dúfam, že bude všetko v poriadku.
Pripomínam zaplatenie členského príspevku:
termín 28.2.2019
SK51 1100 0000 0026 6248 0030 na účet alebo v hotovosti v sobotu 23.2.2019
Do 1.4.2019 Vám ešte platí poistenie zaplatené v roku 2018. Zaplatením členského v tomto roku budete poistení od 1.4.2019 - 28.3.2020
Od 1.3.2019 môžete zaplatiť členské,ale už nebudete zaradení do hromadného poistenia, ktoré posielame RR KST a budete si musieť zaradenie do poistenia nahlasovať sami.

22.02.2019

Angelina reaguje

Rada by som zajtra išla na turistiku a mam otázku. Treba aj mačky?

Odpovedať | 11.02.2019

Hela

Pomaly už riešime dane a tým pádom aj možnosť poukazania 2% pre náš klub.
V menu časti "Dve percentá" si môžete stiahnuť aktuálne tlačivo na tento rok. Ďakujeme.

Odpovedať | 09.02.2019

Hela

Druhý pokus o Zimnú Krížnu vyšiel. Aj keď nádherné slnečné počasie v týždni dávalo nádej na podobné aj cez víkend, nevyšlo to úplne tak,ale nevadilo. Ráno zaskočilo mrholenie a hmla, no v Tureckej už nemrholilo,ale slnka nikde. Na parkovisku sme sa počkali a presunuli do krčmičky, zišlo sa nás rovných 20 statočných. Po úvodnom foto začala turistika a rozdelenie na skupinky, 12 nás začalo stúpať do kopca ostatní zostali dole a potom sa presunuli na Salašky, kde bol cieľ Krňačkových pretekov. Hmla sa stále držala pri nás a od polovice sa pridal aj silný vietor, ktorý nás sprevádzal až na Krížnu. Od Líšky sa niektorí vrátili a 9 turistov vyšlo aj napriek vetru na Krížnu. Tu ako na objednávku sa na chvíľu oblačnosť roztrhala a uvideli sme vrch Martiniek a z krivánskej časti MF aj vrcholky Kriváňov. Po foto sme sa otočili a nabrali smer Turecká, to nám vietor fučal zase z druhej strany, ale od Líšky už pohoda až na strmé klesanie. Preteky sme už nezastihli, ale nevadilo.
Nakoniec sme sa zišli zase v krčmičke a po menšej prestávke sa pobrali domov. Nakoniec sa oplatilo výstup na Krížnu odložiť o týždeň, aj keď to nebolo ideálne počasie, no stretli sme sa a prešli si tradičnú zimnú turistiku.
Ďakujem všetkým za peknú účasť a tešíme sa na ďaľšiu o 2 týždne. Na túto turistiku sa už treba prihlásiť, nakoľko ideme zmluvným autobusom a potrebujeme vedieť počet záujemcov.

10.02.2019

Evelyn reaguje

Jeeej, super fotečky a samozrejme zážitok,teším sa už na ďalšie stretnutie a ďakujem za prijatie.(Zdenka)

Odpovedať | 06.02.2019

admin

Info:
druhý pokus o ZIMNÚ KRÍŽNU 9.2.2019.
Autobus: autobusova stanica 7:55 nástupište č.12
Strieborné námestie 8:05
Môžete prísť aj autom a zaparkovať pred krčmou.
Výstroj: PALIČKY, MAČKY a kto má aj SNEŽNICE.
Tešíme sa na stretnutie.
V tento deň budú prebiehať v Tureckej KRŇAČKY. Bude to spestrenie našej turistiky. My začíname skôr, tak by nemal byť problém .

08.02.2019

Evelyn reaguje

Super, teším sa na Vás prvý krat, ked ma niekto uvidíte na striebornom rano, kludne ma oslovte

Odpovedať | 01.02.2019

Hela

DôLEŽITÉ INFO.
ZIMNÁ KRÍŽNA 2.2.2019 sa pre veľmi nepriaznivú predpoveď počasia RUŠÍ.
Skúsime to o týždeň 9.2.2019

01.02.2019

Táňa T. reaguje

Výborne. Mala som dilemu.

01.02.2019

jaroslavdaxner reaguje


Výborne môžeme sa krňohovať..

Táánička T. ešte zbieraš lístky z MHD ?

04.02.2019

Táňa T. reaguje

Jarko, zbieram. Na Krížnu 9.2. nepôjdem (máme rodinnú oslavu), ale na Čertovu dolinu chcem ísť, tak môžeš doniesť.

05.02.2019

jaroslavdaxner reaguje


OK donesiem

Odpovedať | 28.01.2019

Hela

Milí turisti.
V sobotu máme tradičný výstup na Zimnú Krížnu. Perinbabe sa zdalo, že je málo snehu a sype na nás ďalšiu bielu perinu. Ale ešte je len začiatok týždňa, tak sa to hádam ukľudni.
Nahlasovať sa nie je potrebné, nakoľko pôjdeme bez zmluvného autobusu.
Stretneme sa v Tureckej pred bývalým obchodom a súčasnou krčmou U Maka 8:30 hod
Autobus: autobusova stanica 7:55 nástupište č.12
Strieborné námestie 8:05
Môžete prísť aj autom a zaparkovať pred krčmou.
Výstroj: PALIČKY, MAČKY a kto má aj SNEŽNICE.
Tešíme sa na stretnutie.

28.01.2019

jaroslavdaxner reaguje


9.2.2019 sú krňačky v Tureckej

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] ... [ 249 ]
Prihlásenie
Meno:
Heslo:
Ak ešte nemáte svoje meno a heslo, zaregistrujte sa TU.
Anketa
Páči sa vám naša stránka?
(50970 účastníkov)
 
Áno 80 %
Nie 20 %
Tipy pre vás
02.06.2019 SPIŠSKÝ HRAD

Dátum: 02.06.2019
Dĺžka trasy: 3.50 km
Prevýšenie: 60 m
Voľných miest: 0

08.06.2019 MALÁ FATRA – ŠÚTOVO, CHLEB 1645 m

Dátum: 08.06.2019
Dĺžka trasy: 18.20 km
Prevýšenie: 1242 m
Voľných miest: 45

Tipy pre nás
Tipy pre nás
Meniny

Dnes je 27. máj,
meniny má Iveta.

Počasive pre Slovensko