Vibrama - KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV

Diskusia - KST Vibrama Malachov

Pre pridávanie príspevkov do diskusie je potrebné sa prihlásiť.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] ... [ 261 ]

Odpovedať | 22.07.2020

michalrazga

Čaute vibramisti. Chcel by som si vytlačiť nejeke fotky z archívu. Nevie niekto poradiť JAK NATO? T. T. Č. 0915814133

Odpovedať | 22.07.2020

Hela

Milí turisti.
Nahliadnutím do programu zistíme, že máme v tomto roku plánovanú tradičnú Trojdňovku, miesto a trasy sú popísané, zoznam prihlásených bude v prihlasovacom formulári.
Môžete platiť na účet SK51 1100 0000 0026 6248 0030 alebo na turistike.
Suma 35€ člen, 65€ nečlen

Odpovedať | 18.07.2020

Hela

Počasie, počasie, počasie. Je vôbec leto? Mení sa ako na hojdačke, raz je predpoveď správna, potom nie, ale teraz na sobotu vyšla. Škoda. Už večer začalo odhlasovanie, ráno cinkali SMS, tak som si myslela, že v Sásovej len vrátim bus naspäť do garáže, ale veľmi milo ma prekvapil záujem 19 turistov, ktorí chceli ísť niekam do prírody. Vtáčnik sme zmenili na turistiku v Štiavnických vrchoch a z Lehôtky pod Brehmi sme po ztz išli obdivovať bývalý NCH, ktorý je teraz už oficiálnou tur.značkou PR BRALCE.
Unikátna prírodná rezervácia Bralce sa rozprestiera na úpätí Panskej hory v Štiavnických vrchoch, neďaleko obce Hliník nad Hronom. Lokalita je charakteristická výskytom pozoruhodného rastlinstva a živočíšstva, je napríklad jedným z mála nálezísk zriedkavej waldstejnie trojlistej, rastliny predstavujúcej relikt z doby ľadovej. Nesmierne zaujímavá je i tunajšia neživá príroda. V oblasti sa kedysi ťažil kameň, vďaka čomu tu zostali početné skalné veže, kamenné moria, a iné útvary dnes už zarastené lesom. Strhujúcu prírodnú scenériu dopĺňajú neprístupné jaskyne a prepadliská nachádzajúce sa v okolí vrcholu Panskej hory miestnymi zvanej i Kečka. /škoda, chýbala ceduľa na kopci/ Okrajovými časťami rezervácie vedie až k vrcholu okružný náučný chodník prechádzajúci tými najzaujímavejšími časťami lesa.
Ztz nás odklonila do lesa, ktorý postupne začali skrášľovať zaujímavé skalné ihly, chodník sa kľukatil lesom, potom skalný úsek zaistený reťazou, strmo hore, potom strmo dole, ale paráda. Viditeľnosť skoro nič, ale občas sme zazreli aj Szaboóvu skalu. Zdravý les nás sprevádzal celý čas, nádherné duby a buky rôznych tvarov, do ktorých ich poskrúcal čas, nám navodil čarovnú atmosféru, dážď sa zmiernil, tak sme si túto trasu vychutnali.
Napriek nepriazni počasia sme mali super deň. Cestou domov sme sa ešte zastavili na občerstvenie vo Valašskom šenku, vystihli sme dobrý čas, nebolo ešte plno, tak sme si pri jedle a pití aj podebatovali a prečistili hlavy.
Ďakujem všetkým, ktorí prišli a chceli prežiť deň s kamarátmi a priateľmi naladenými na rovnakú vlnovú dľžku.

Odpovedať | 13.07.2020

Hela

Milí turisti.
V sobotu máme v pláne turistiku v pohorí Vtáčnik. Popis a trasy sú popísané v programe.
Odchod: Žel.stanica 6:00
Sásová 6:15
Cestovné: člen 7€
nečlen 9€
Tešíme sa na pekný deň a príjemnú spoločnosť.

Odpovedať | 06.07.2020

admin

V piatok 3.7.2020 zomrel po ťažkej chorobe bývalý člen nášho klubu VLADO DERMEK vo veku nedožitých 50 rokov.
Pohreb bude v utorok 7.7.2020 o 11:00 hod v Kremničke.
Česť jeho pamiatke.

Odpovedať | 05.07.2020

Jana Bobotová

Fotečky z NT sú už vo FOTOGALÉRII.

Odpovedať | 03.07.2020

jaroslavdaxner


A čo fotečky nebudú z NT
Kto by si chcel poriadne zaturistikovať a zapotiť sa
začína v nedeľu prechod SNP NT z Telgártu na Španiu dolinu
Čafte ja to idem mordovať.

Odpovedať | 29.06.2020

Hela

Turistika v NT nám vyšla na jednotku. Piatkove daždivé a búrkové počasie vyumývalo celú prírodu a nám dávalo nádej, že si dá v sobotu voľno,aby sme si mohli užiť kúsok prírody v menej chodenej oblasti. Aj keď cieľ našej turistiky nie je ďaleko od BB, išli sme skoro ráno, aby sme sa vyhli prípadným poobedným búrkam. Zišla sa nás celkom pekná kôpka 42 členov a aj nečlenov a na Táloch sa k nám pridal aj autom pricestujúci Stano.
Autobus nás vyložil na Táloch, po spoločnom foto sme sa rozdelili na skupinky – väčšina sa pridala k navrhovanej trase po žltej bočným hrebeňom cez Mesiačik, Babu a Pálenicu do sedla Príslop a po modrej na Kosodrevinu aTrangošku, kde čakal autobus. Druhá skupina sa vyviezla z parkoviska na Krúpovej na Chopok a po hrebeni cez Dereše do sedla Príslop a tretia skupinka išla z Trangošky na Chatu M.R.Štefánika a po modrej na Kosodrevinu. Všetci sme sa v danom termíne zišli na parkovisku na Trangoške.
Nástup na žltú bol riadny nášup a trval až na Mesiačik, trasa mokrá, vyťažený les zničený polomom sa pomaly spamätáva, pamätníkom je niekoľko zlomených a suchých pahýľov, ale nádejou novorastúce stromy. Hustá hmla mi pridávala vrásky, aby sme sa nestratili, ale napriek obavám bol chodník dobre značený, vyťažený les by nám za priaznivejších podmienok ponúkol aj vyhľady na okolie, ale hmla nie a nie odísť. Od Mesiačika sa ráz chodníka zmenil,les ostal za nami a kľukatil sa rôznymi odtieňmi zelenej kosodrevinou a čučoriedím, aj hmla sa začala vytrácať a už sme začali vidieť aj okolie – Skalka, Dereše, Chopok, Ďumbier......
V sedle Príslop sme sa stretli s partiou, ktorá prišla z Derešov a spoločne sme už prišli na Kosodrevinu, kde sme sa občerstvili a stretli sa s partiou, ktorá išla z Chaty M.R.Štefánika.
Teším sa, že nám to vyšlo, trasa je nádherná,my sme ju mali poetickejšiu vďaka hmle.
Ďakujem všetkým za bohatú účasť a tešim sa na ďaľšie.

Odpovedať | 23.06.2020

Hela

Milí turisti.
V sobotu nás čaká ďaľšia plánovaná turistika, pôjdeme si pozrieť NT, ale bočný hrebeň. Popis máte v programe, nemení sa nič. Autobus nás vyloží na Táloch a čakať nás bude na Trangoške.
Kto si netrúfne na celú trasu, môže sa odviesť lanovkou na hlavný hrebeň a potúlať sa tam alebo z Trangošky na Chatu.M.R.Štefánika.
odchod: žel.stanica 6:30hod
Sásová 6:40
Cestovné: člen 4€, nečlen 6€
Prajeme si pekné turistické počasie a tešíme sa na stretnutie.

Odpovedať | 07.06.2020

Hela

Piatkový daždivý deň neodradil okrem troch turistov nikoho a ešte aj pekne poumýval prírodu. Sobota bola ako stvorená na turistiku. Busík pozbieral nedočkavých turistov a nabral smer Fačkov. Vo fačkovskom sedle vystúpila skupina B a ostatní pokračovali na Čičmianske rázcestie, kde sme nastúpili na zelenú turistickú značku. Po daždi bolo mokrejšie, ale lepšie sa dýchalo. Po úvodnej zvážnici nastúpilo strmé stúpanie nádherným lesom a cez Košiarku na Malý Kľak a posledným skalným úsekom na Kľak. Nádherná trasa s úžasnými vyhľadmi na Kľak, ktorý sa v inom uhle stále týči nad trasou. Na vrchole už kopec turistov z rôznych smerov, stretli sme sa aj s našou druhou skupinou. Počasie nádherné, výhľady na všetky strany. Po občerstvení sme sa zase rozdelili, väčšina sa rozhodla pre navrhovanú trasu modrou do Fačkova a ostatní sa vrátili do Fačkovského sedla. Ako sme strmo stúpali, tak sme aj strmo klesali, trasa spestrená okrem výhľadov aj blatom, ale záver Suchou dolinou do Fačkova bol doslova čarovný. Krásnu dolinu so sviežou jarnou zeleňou a kvetenou stráži dominantný Kľak, cestou do Fačkova sa stále musíte obzerať na tu krásu.
V miestnej krčmičke sme sa všetci pekne streli,aj z tohoto občerstvovacieho miesta ste mohli obdivovať Kľak z inej perspektívy.
Plní dojmov nielen z nádhernej trasy, počasia, ale aj z toho, že sme sa konečne mohli stretnúť na turistike.
Ďakujem všetkým za nádhernú turistickú sobotu a teším sa na ďaľšie podobné.
Čaute na horách.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] ... [ 261 ]
Prihlásenie
Meno:
Heslo:
Ak ešte nemáte svoje meno a heslo, zaregistrujte sa TU.
Anketa

( účastníkov)
 
Tipy pre vás
15.05.2021 SÚĽOVSKÉ SKALY – HLBOCKÝ VODOPÁD, HRIČOVSKÝ HRAD

Dátum: 15.05.2021
Dĺžka trasy: 16.00 km
Prevýšenie: 800 m
Voľných miest: 33

05.06.2021 MALÁ FATRA – STOH 1607m

Dátum: 05.06.2021
Dĺžka trasy: 16.50 km
Prevýšenie: 1320 m
Voľných miest: 45

Tipy pre nás
Tipy pre nás
Meniny

Dnes je 6. máj,
meniny má Hermína.

Počasive pre Slovensko