Vibrama - KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV

Diskusia - KST Vibrama Malachov

Pre pridávanie príspevkov do diskusie je potrebné sa prihlásiť.

Strana [ 1 ] ... [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] ... [ 255 ]

Odpovedať | 23.07.2019

Slavka

doplnam info, ze ich je 57 a dtiahnut sa daju do 5.augusta.
Z fotogalerie sa daju tiez stiahnut, ale je to "komplikovanejsie".

Odpovedať | 23.07.2019

Slavka

Ahojte, vecer som dokoncila vyber a upravu zaberov (niektore aj s nazvom lokalit)a poslala J. Bobotovej cez Uschovnu, aby ich dala do fotogalerie Vibramy. MOZETE SI ich stiahnut aj odtialto:
www.uschovna.cz/zasilka/OORUS49SJR9A3CH9-5PF

Odpovedať | 21.07.2019

Hela

Letná júlová sobota vyhradená na turistiku nám vyšla. Počasie akurátne, po piatkovom daždi sa v sobotu príroda pomaly spamätávala z nádielky vlahy, oblačnosť prekazila slniečku dvíhať hneď zrána teploty. Zišlo sa nás 26. Autobus hneď zrána nabral smer Stankovany, urobili sme si malú občerstvovaciu zastávku na pumpe v Ružomberku a po úvodnom spoločnom fotení pri kostole v Stankovanoch začali ukrajovať trasu do Žaškovského sedla. Tu sme sa odklonili vpravo, prišli do sedla pod Ostrým a strmo vystúpali na Ostré. Ostré je ostré, ale oplatilo sa, pekné výhľady na VF a z druhej strany na MF, Choč a Kubínsku hoľu. Trasu na Ostré tesne na vrchole spestrili reťaze. Po občerstvení sme sa vrátili skoro do sedla a odklonili sa po ztz cez Hrdoš s pekným výhľadom na Šíp a MF prišli na Hrdošnú skalu. Tu sa nám odkryli výhľady na Komjatnú, Studničnú aj s jej bonusom – Sedem kostolov a Hlaváčku, Kečku, Radičinú....Hrdošná skala nám ponúkla zase reťaze strmo dole, aby sme mohli poobdivovať nádherné skalné okno a skaly. Reťazami zase nazad na Hrdošnú skalu do sedla pod Ostrým, kde sme sa odklonili vpravo po žtz cez Havran do Ľubochne. Krásny skalnatý hrebeň lesom pripomenul klasicku veľkofatransku hojdačku – hore, dole, ale aj s možnosťou výhľadov na Stankovany,Švošov a Váh pod nami. Na hrebeni nás ale len trochu lízla búročka na osvieženie, ale len chvíľu a potom už len strmo dole do Ľubochne.
Túru sme ukončili v krčmičke v Ľubochni a spokojní sa pobrali domov.
Ďakujem všetkým, ktorí prišli a dopriali si pekný turisticky deň v okolí Ružomberka.

22.07.2019

jaroslavdaxner reaguje


Ej veru dobre bolo a keď sme si s Jožkom trošku predĺžili
záver,ale stihli sme aj pivečko

22.07.2019

Táňa T. reaguje

Fotky pozerám už tretí krát - objavili ste pekný kus Slovenska. Úžasné. Mrzí ma, že sa mi nedalo ísť.

Odpovedať | 16.07.2019

Hela

Milí turisti.
V sobotu máme naplánovanú turistiku v Chočských vrchoch v podcelku Šípska Fatra, ktoré tvoria spojovací článok medzi Malou Fatrou a Západnými Tatrami. Nie je to veľmi frekventované územie, ale má v ponuke veľa zaujímavosti a výhľadov na okolie.
Začneme v dedinke Stankovany a po žtz vystúpime do Žaškovského sedla. Tu zmeníme farbu značky na zelenú, ktorá nás privedie do sedla pod Ostrým. Zase sa vrátime k žltej farbe a lesom s celkom slušným stúpaním vyjdeme na Ostré / komu sa nebude chcieť stúpať, nemusí ísť na Ostré/, z ktorého sú pekné výhľady na okolie a vrátime sa do sedla pod Ostrým a po ztz budeme pokračovať lesom na Hrdošnú skalu. Pod Hrdošnou skalou je skalné okno a jaskyne, ktoré si môžeme pozrieť.Potom sa vrátime po ztz do sedla pod Ostrým a po žtz zídeme cez Havran do Ľubochne.
Milovníci najrozličnejších skalných útvarov, jaskýň, krásnej prírody a neobyčajných výhľadov by mali svoje turistické topánky nasmerovať do Šípskej Fatry, ktorá ponúka viacero turisticky atraktívnych cieľov.Okrem masívneho a rozložitého vrchu Šíp je táto lokalita tvorená aj ďalším veľmi zaujímavým vrchom Hrdoš a dych berúcim bralom Hrdošná skala. Práve k nej sa viaže povesť, ktorá hovorí o tom, že v minulosti sa nachádzal vo vrcholových častiach masívu hrádok. Panoval mu istý veľmož, ktorého pre jeho pyšnú povahu nik nenazval inak ako Hrdošom. Zaujímavosťou je, že na Hrdošnej skale je možné obdivovať mohutné skalné bloky s oknami, bránami a niekoľkými jaskyňami. Najväčšou z nich je 120 m dlhá oficiálne neprístupná Žaškovská jaskyňa.Z vrchu Hrdoš sa vám otvorí pekný výhľad do doliny, na obec Komjatné, ako i na okolité vrchy ako Malá Fatra, Chočské vrchy či Západné Tatry.
Odchod:žel.stanica 6:15, Sásová 6:30
Cestovné: člen 8€, nečlen 10€
Tešíme sa na stretnutie a turistiku.

17.07.2019

jaroslavdaxner reaguje

Hela
Dá sa prehliadnúť jaskyńa ?
Aj dáku čelofku treba ?

17.07.2019

Hela reaguje

Dá, tak si zober čelovku.

Odpovedať | 10.07.2019

Hela

Info k Trojdňovke Železnô:
ubytovanie v turistickej ubytovni Vila A.Žuffu
Vila A. Žuffu disponuje 11 izbami s 3-omi lôžkami a 1 izba so 6 -timi lôžkami.
V zariadení sú spoločné WC (zvlášť pre mužov a zvlášť pre ženy) a spoločné kúpeľne (zvlášť pre mužov a zvlášť pre ženy).
V zariadení je k dispozícii spoločenská miestnosť s TV. K dispozícii je provizórna kuchynka s varičom, rýchlovarnou kanvicou a chladničkou.
Upozorňujem, že hygienické zariadenia sú len na prízemí.
Na prízemí sú 3 trojposteľové izby a kuchynka, ostatné je na poschodí.
Raňajky a večera sa budú podávať v jedálni, ktorá je od ubytovne cca 50m
Takáto je ponuka, tak komu sa to nepáči, nech sa odhlási.

Odpovedať | 01.07.2019

Hela

Pomaly nastal čas aj na našu Trojdňovku, tak malé info:
predbežný zoznam je už zdokumentovaný, môžete si overiť či ste medzi nahlásenými. Po prihlásení na našu stránku si účasť overte v "Zozname účastníkov". Ak sa chcete ešte prihlásiť alebo odhlásiť, tak musíte zavolať mne alebo napísať na diskusiu.
Člen platí 25€, nečlen 50€
Dátum a pripravené túry si môžete pozrieť v časti "Program". Aktivity na trojdňovku sú pripravené, ale budeme ich korigovať s počasím.
Platiť môžete hotovosťou na túrach alebo poslať na náš účet:
SK51 1100 0000 0026 6248 0030 a do poznámky uviesť priezvisko, aby sme vedeli platbu správne identifikovať.

Odpovedať | 01.07.2019

Hela

Turistika v NT nám vyšla na jednotku s hviezdičkou. Počasie si dalo na sobotu trochu oddych od vysokých teplôt, pridal sa aj svieži vetrík, tak nám bolo super.
Začali sme v Jánskej doline pri Stanišovskej jaskyni, po úvodnom fotení začalo tiahle stúpanie po asfalte až k horárni pod Bystrou, tu sme sa odklonili vľavo na žtz a prišli do Svidovského sedla. Cestou sa nám ukázalo skalné okno v Ohništi a aj úchvané bralnaté Ohnište v plnej kráse so svojimi bielymi skalnými terasami. Od sedla už strmé stúpanie lesom na Ohnište. Bezoblačné počasie malo v ponuke výhľady na všetky strany – Ďumbier zo severnej strany, Krakovka, Poludnica, Choč, Sivý vrch.......a aj naše veľhory od Kriváňa až po Slávkovský. Ohnište sme si vychutnali s celou jeho ponukou, kvetena nádherná – plesnivce, vstavače, klinčeky....
Z Ohnišťa sme pokračovali lúkami s farebnou škálou kvetov, ktorým kráľoval žltý žltohlav európsky, potom lesom, kde sme občas museli prekračovať alebo obchádzať spadnuté stromy, na Slemä. Tu sme si oddýchli pekne v tieni, pozreli si zbytky spadnutého lietadla a potom už len klesanie k Stanišovskej jaskyni. Tí čo prišli skorej stihli aj prehliadku tejto peknej jaskyne. Na občerstvenie bolo ešte posledné zastavenie v Liptovskom Jáne a nakoniec cesta domov.
Ďakujem všetkým turistom, že si prešli tento bočný nie veľmi frekventovaný úsek našej prírody.
Bolo nás 26 – 13 členov a 13 nečlenov. Ešte raz veľká vďaka všetkým za nádherný už letný deň v našej prírode.

01.07.2019

Slavka reaguje

Helka, si výborná turistka, organizátorka a nemenej dobrá pisateľka týchto popisov z jednotlivých túr - je tam všetko podstatné, je to zaujímavé, poučné a veľmi príťažlivé, inšpirujúce, ...
Na Ohništi som bola pred asi 15-rokmi (len opačným smerom), tak som si to vďaka Tebe zopakovala takto v predstavách. Úprimne Vám všetkým závidím tie zážitky, radosť, ... - a to to viac mi je ľúto, že som sa musela odhlásiť kvôli aktuál. zdr. problémom s okom.
Ďakujem za popis a teím sa aj na foto-galériu.

01.07.2019

Hela reaguje

Slavka ďakujem za pochvalu, dobre sa mi to číta, a prajem skoré uzdravenie.

04.07.2019

ivka78 reaguje

Ahojte Vibramáci,

chcem sa Vám poďakovať za nájdenie mobilu môjho syna a špeciálne Jožkovi Komňatnému (neviem, či som mu neskomolila meno) za jeho odovzdanie v BB. Ste skvelí :).

PS: pár rokov dozadu sme s Vami boli na pár dobrých turistických akciách :) Prajem Vám pekné turistické zážitky aj naďalej a veľa zodratých turistických topánok.

Iveta

06.07.2019

Maus57 reaguje

Jak si tady listuju ve vašich stránkách a už i poznávám některý postavičky na fotkách, přišlo mně docela nutné a potřebné vám všem poděkovat, za nádherné tury, na kterých jsem s vámi byl, i za ty, na kterých se teprve setkáme ( snad). Príma parta a požehnaná ruka při volbě tras - základ úspěchu každého turistického oddílu. Helčo, prosím, pošli mi fotky kytiček, co jsi nafotila na cestě na Ohniště a přímo tam, můj šéf by se na něco rád kouknul, neb přímo na Ohništi nikdy nebyl ( a strašně mně to závidí...).Jinak ten hvozdík není plumarius, jak jsem tvrdil, ale superbus, což je daleko lepší.Díky moc. Všechny zdraví Pavel - Maus

Odpovedať | 26.06.2019

Hela

Info k turistike do NT sobotu 29.6.2019:
odchod autobusu:
Žel.stanica 6:00
Sásová 6:15
cestovné: člen 8 €
nečlen 10 €
Tešíme sa na turistiku a spoločné stretnutie.

Odpovedať | 24.06.2019

Helka

Milí turisti.
V sobotu 29.6. máme naplánovanú turistiku na Ohnište a Slemä. Zatiaľ je nahlásených málo turistov, počkáme do stredy a rozhodneme sa podľa záujmu. Ak nás bude málo, túra sa zruší.
Prosím všetkých o serióznosť pri prihlasovaní.

Odpovedať | 09.06.2019

Hela

Júnová návšteva MF nám vyšla na jednotku. Prialo aj počasie, aj keď cestou naspäť by sme boli prijali aj chladnejšie. Začali sme v Šútove-Riečke, po spoločnom foto už veselo k Šútovskému vodopádu. Bol nádherný a mohutný. V roku 2010 sme na jednej skale pod vodopádom osadili tabuľku pre našu turistku, ktorá v tom roku zomrela a milovala túto časť MF. Tabuľka tam je.
Potom už veľmi strmé stúpanie lesom, stúpanie sa zmiernilo po vyjdení z lesa, ale stále hore. Tu sa už otvorili výhľady a príroda ponúkla pastvu pre oči zo svojej jarnej kolekcie. Boli sme na trase roztrúsení, však každý má svoje tempo. Pod Hromovým sme sa rozdelili - na chatu a na hrebeň. Kto nebol na hrebeni smola, nádherne vykvetený a s výhľadmi na Stoh, Rozsutec, Choč, Rakytov, Čierny kameň.....no nádhera. Hrebeň doslova posiaty horcom jarným, clusiovým, iskerníkom alpínskym, prvosienkou holou, iskerníkom, vstavačom....
Z hrebeňa sme zišli na chatu pod Chlebom, kde sme sa občerstvili a pobrali po zelenej do Šútova. Stúpanie sme vymenili za klesanie lesom,až pred dedinkou nám uberalo síl horúco a vysmiate slniečko. Veľmi dobre padlo posedenie a schladenie v príjemnom chládku Starej krčmy v Šútove.
Ďakuejm všetkým, ktorí prišli a užili sme si nádherný už letný deň v čarokrásnej prírode MF.

Strana [ 1 ] ... [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] ... [ 255 ]
Prihlásenie
Meno:
Heslo:
Ak ešte nemáte svoje meno a heslo, zaregistrujte sa TU.
Anketa

( účastníkov)
 
Tipy pre vás
25.04.2020 TRIBEČ,CHKO PONITRIE – DOBROTÍNSKE SKALY A OSELNÝ VRCH

Dátum: 25.04.2020
Dĺžka trasy: 18.00 km
Prevýšenie: 630 m
Voľných miest: 45

16.05.2020 BIELE KARPATY – KRIVOKLÁTSKA TIESŇAVA, VRŠATEC

Dátum: 16.05.2020
Dĺžka trasy: 12.00 km
Prevýšenie: 500 m
Voľných miest: 45

Tipy pre nás
Tipy pre nás
Meniny

Dnes je 5. apríl,
meniny má Miroslava.

Počasive pre Slovensko