Vibrama - KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV

Diskusia - KST Vibrama Malachov

Pre pridávanie príspevkov do diskusie je potrebné sa prihlásiť.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] ... [ 241 ] [ 242 ]

Odpovedať | 25.11.2018

Hela

V sobotu sme ukončili turistickú sezónu v roku 2018. Išli sme pekne podľa plánu. Ráno nás bus pozbieral po rôznych častiach BB a odviezol priamo do Ponickej Huty. Po spoločnej foto sme začali ukrajovať metre po mtz. Podobný smer mali aj schádzajúci sa poľovníci, ale v určitom úseku sa našťastie od nás odklonili, na rozdiel od nás sa na poľovačku viezli autami, my sme kráčali pešo po asfalte až k smerovníku Veľká Zolná. Tu sme odbočili vpravo a modrú sme zamenili za zelenú a turistickú značku na miestne značenú. Počasie bolo pravé jesenné, tlaková níž tlačila mraky stále nižšie, pridalo sa mrholenie a občas aj mierny dáždik. Po určitom úseku sme našli pekný prístrešok s jestvujúcim ohniskom, tak sme si poopekali prinesené dobroty, podobetovali a pobrali sa ďalej do cieľa našej trasy Hrochote. Aj počasie nás prestalo kropiť, tak chvíľu lesom a aj lúkami sme trafili do cieľa. Samozrejme nie všetci, Jožko si v určitom úseku cesty vybral iný smer, takže sme z Hrochote odišli bez neho, dal vedieť že je v Dúbravici a keďže sme s busom nešli okolo, prišiel do Hronseka po vlastnej trase, ale stihol aj občerstvenie aj schôdzu.
Do Hronseka sme prišli s hodinovým meškaním, tak sme pôvodný plán upravili a schôdzu rozdelili. Najprv predseda všetkých privítal, pripomenul 20.výročie existencie klubu a členstvo najstarších členov klubu – Dalibor Marček, Peter a Roman Krnáč. Zároveň Peter oznámil, že s predsedníctvom v tomto roku končí.
Potom prišiel prípitok a občerstvenie. Po malej prestávke schôdza pokračovala voľbou nového vedenia:
predseda : Elena Potančoková za 25 , proti 3 a zdržali sa 4
podpredseda : Jaroslav Pĺžik za 28, proti 2 a zdržali sa 2
pokladník : Jana Bobotová za 31, zdržal sa 1
člen výboru : Anna Šabíková
Helena Pavelková
revízna komisia: predseda Tatiana Tvrdoňová
člen Želmíra Šúrová
Ivan Vlček
Po voľbe nového vedenia Hela prečítala návrh turistického programu na rok 2019, ktorý bol odsúhlasený.
V diskusii sa navrhlo, aby bolo prihlasovanie na túru v nedeľu po sobotňajšej turistike a zablokované v stredu pred turistikou, aby bol čas na objednanie autobusu – malý alebo veľký.
Finacie klubu sa budú riešiť po ukončení roka,v januári bude schôdza s novým vedením a dor

25.11.2018

Hela reaguje

Finacie klubu sa budú riešiť po ukončení roka,v januári bude schôdza s novým vedením a dorieša sa veci, ktoré nás trápia.
Po schôdzi sme sedenie vymenili za tanečný parket a zábavu.
VIBRAMA TOUR 2019
06.01.2019 Trojkráľový výstup na Starú kopu
12.01.2019 Novoročná opekačka – Laskomer, Vysielač
02.02.2019 Veľká Fatra – Zimná Krížna
23.02.2019 Muránska planina – Čertova dolina
16.03.2019 Veľká Fatra – Malinô Brdo
06.04.2019 Nízke Tatry – Zimný Ďumbier
27.04.2019 Malé Karpaty – Vápenná, Vysoká
04.05.2019 Vlkohron
18.05.2019 Strážovské vrchy – Suchý
08.06.2019 Malá Fatra – Šútovský vodopád, Chleb
29.06.2019 Nízke Tatry – Ohnište, Slemä
20.07.2019 Chočské vrchy – Hrdošná skala
10.08.2019 Veľká Fatra – Brankov, Brankovský vodopád
30.08.-1.09.2019 Trojdňovka Nízke Tatry – Železnô
21.09.2019 Vysoké Tatry – Bystrá lávka
12.10.2019 Skorušiná – Mních, rozhľadňa Súšava
26.10.2019 Štiavnické vrchy – Zlatý vrch
16.11.2019 Ostrôžky – Bralce
30.11.2019 Koncoročná
Chcem sa v mene celého klubu poďakovať Peťovi za roky, ktoré klub viedol, venoval mu nemalú časť života. S predsedníctvom skončil, ale nie s klubom a na turistiku bude chodiť naďalej.
Taktiež sa chcem poďakovať Rišovi, ktorý sa vzdal funkcie podpredsedu, nebol vo funkcii dlho, ale bol hlavne pre mňa veľkou oporou a pomocníkom. Dúfam, že s turistikou nekončí a naďalej bude na túry chodiť.
Ďakujem všetkým, ktorí prišli a tešíme sa na stretnutia v roku 2019.
Oficiálne sme rok ukončili, ale čaká nás ešte Útok na imelo, tak sledujte naš web a aj FB.

26.11.2018

Táňa T. reaguje

Bol to pekný deň. Slniečko sme síce nevideli, no túlali sme sa pekným krajom. Ďakujem za výber tejto trasy.
Už sa teším na turistikovanie na budúci rok, zase ste našli pekné zákutia Slovenska.

Odpovedať | 20.11.2018

Táňa T.

Kamaráti, nikto nefotil na ostatnej turistike? Pridajte nejaké obrázky, prosím.

22.11.2018

Tvrdonova reaguje

super. dík

Odpovedať | 18.11.2018

admin

Info ku koncoročnej turistike:
začneme v Ponickej Hute, kam nás dopraví zmluvný autobus. Po miestnej značke sa dostaneme na miesto, kde budeme opekať, tak si nezabudnite do batôžka pribaliť dobroty na opekanie. Potom zídeme do dedinky Hrochoť, tu nás bude čakať bus, ktorý nás odvezie do Hronseka. Približný čas okolo 13:00. Tu začneme schôdzou a zvolíme nové vedenie, predebatujeme to čo nás trápi a fungovanie klubu v najbližšom roku. Po ukončení schôdze bude už klasické občerstvenie a zábava.
Odchod busu:
ZVT 7:00
Kaufland Radvaň 7:05
Hušták 7:10
Žel.stanica 7:20
Sásová 7:30
Cestovné 0,00
Tešíme sa na hojnú účasť, pripravte si dotazy a dobrú náladu.

Odpovedať | 18.11.2018

Hela

Posledná plánovaná turistika v tomto roku vyšla na jednotku aj s hviezdičkami. Počasie úžasné a aj skoro naplnený bus sľuboval pekný deň. Ranné zbieranie turistov trošku narušil nový šofér, ale všetko sa vyriešilo a bus nabral správny smer do dedinky Turie. Ranné mrazy rozpustilo slniečko, tak sme mali na tvárach spokojnosť a nedočkavosť z neznámej trasy. Asi nikto z nás ešte na kopci Čipčie nebol, vlani sme to nestihli a teraz nastal ten správny čas na jeho preskúmanie. A vyšlo to. Nádherný kopec v nádhernom jesenno-zimnom čase. Už v dedinke Turie sa zvedavosť miestnych obrátila na kopec turistov, ktorí sa vygúľali z busu. Po úvodnom foto sme smelo nabehli na modrú značku, ktorá nás bukovým lesom a celkom strmým stúpaním vyviedla do sedielka, ktoré ponúklo prvé výhľady na okolie. A zmenila sa aj atmosféra, opustili sme les a stúpajúcim traverzom skalnato-hôľnatým terénom s nádhernými skalami sme vyšli na najvyšší bod – Čipčie. A vyrazilo nám dych, nádherné výhľady na okolie – Súľovské skaly, Strážovské vrchy, Malá Fatra jej Lúčanská časť, ale z inej strany ako ju bežne poznáme, a aj Krivánska časť ponúkla svoje kopce na obdiv.Atmosféru umocňovalo nádherné slnečné počasie. No paráda. Nová lavička na vrchole doplnila oddychové chvíle a dopriala v pohode si vychutnať tento nádherný kopec. Po dostatočnom vynadívaní sme sa pobrali strmo dole a farbu modrej sme zmenili na žltú a vrátili sa do dedinky Turie, ktorá je určite hrdá na svoj kopec, však sme dostali pozvanie na zimný výstup prvú januárovu sobotu roka 2019. No uvidíme.
Po malom občerstvení v miestnej krčmičke sme sa busom presunuli do Lietavskej Svinnej a pobrali sa na Lietavský hrad, ktorý nám dal možnosť nazrieť do histórie pekne obnoveného hradu, kde sme sa mohli túlať po nádvorí s infotabuľami, dokonca bola k dispozícii aj expozícia a bufet. Našli sme miesto so záhadným písmom na priečelí a odišli maximálne spokojní.
Všetko sme pekne stihli a v zdraví a pohode dorazili domov.
Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a tešíme sa na ďaľšie spoznávanie našej prírody a aj histórie.

Odpovedať | 13.11.2018

jaroslavdaxner


V sobotu ideme skoro v plnej sile.

Hádam bude aj počko OK

Odpovedať | 12.11.2018

admin

Odchod autobusu na turistiku v sobotu 17.11.2018:
ZVT 7:00
Kaufland Radvaň 7:05
Hušták 7:10
Žel.stanica 7:20
Sásová 7:30 Cestovné 10€ člen,12€ nečlen.

13.11.2018

Hela reaguje

Určite poznáte jedno z najkrajšie znejúcich slovenských slov... Áno, viacerí ste správne uhádli – slovo čučoriedka, ale ďalšie írečité slovo – Čipčie. Je to kopec na druhej strane Lúčanskej Malej Fatry, vypínajúci sa nad obcou Turie. Nie je príliš vysoký, ale výstup naňho je strmší. Dominantou obce je starobylý rímsko-katolícky kostol sv. Michala archanjela postavený okolo r. 1580 chránený mohutnou lipou, ktorá má obvod kmeňa 450 cm. Už samotný vzhľad kostola je starobylý a hoci nemožno presne odhadnúť, kedy bol postavený, možno s istotou tvrdiť, že je aspoň taký starý, ako samotná obec.
Mohutná veža kostola je stavaná v románskom slohu, tento sloh bol prestavbami veľmi narušený. Lahodné zakončenie veže je už barokové.
Obec Turie sa rozprestiera v malebnom údolí Malej Fatry, pod vrchom Čipčie (926 m n. m.) v Turskej doline. Tá tvorí severovýchodný okraj Rajeckej kotliny. Z horskej doliny obcou preteká Turiansky potok, ktorý sa západne od obce vlieva do Rajčianky. Najbližším mestom sú Rajecké Teplice a 12 kilometrov vzdialená Žilina. Obec Turie priamo susedí s obcami Porúbka, Poluvsie a Višňové, chotárom tiež s Rosinou, Lietavskou Lúčkou, Stránskym a mestom Martin.
Turská dolina
Vstupná brána do Turskej doliny je v blízkosti ústia Turského potoka do rieky Rajčianky. Vstup zovierajú kopce Hrádok a Holý diel. O Hrádku koluje medzi ľuďmi povesť, že tam stál drevený hrádok ako bašta k Lietavskému hradu, s ktorým ho spájala podzemná chodba. Pri skúmaní Hrádku archeológovia objavili predmety z doby bronzovej, ale žiadne známky po stavbe. Hrádok pri Turí má dobré signalizačné prepojenie s Hlásnou skalou (bralo pri Rajčianke v Poluvsí), vrchom Žiar nad Kuneradom, Strážovom nad Čičmanmi a tiež vrchom Žiar nad Varínom.

Odpovedať | 12.11.2018

admin

ZMENA KONCOROČNEJ TURISTIKY!!!!!!!!
nový termín 24.11.2018
Podrobnejšie v sobotu na turistike a na stránke po turistike.

Odpovedať | 31.10.2018

IvanV

Pokukal som fotky z poslednej túry, Slávka fotí parádne. Super zábery.

02.11.2018

Slavka reaguje

Ivan a ďalší, ktorým robím radosť svojimi zábermi, ďakujem Vám za vyjadrenie.
Keď neprší, turistika ma baví 2-násobne, lebo môžem aj fotiť a zachytiť naše zážitky, poznávanie, ...

Odpovedať | 27.10.2018

Hela

Okrem koncoročnej nám ostáva ešte jedna jesenná túrička.Dnes sme asi v najmenšom počte 18 členov zvládli plánovanú turistiku v blízkom okolí BB. Už minimálny počet prihlásených a nie veľmi optimistická predpoveď počasia navodzovali otázku či túra vôbec bude. Ráno sa nás zišlo ešte menej ako bolo prihlásených, ale išli sme. Dúfali sme, že daždivá predpoveď počasia sa posunie k večeru. Neposunula, ale až tesne pod Motyčskou hoľou nás zastihlo mrholenie, ktoré občas prešlo do dažďa, na Zvolene sa to dokonca začalo trhať, ale prevaľujúca oblačnosť nás donútila zmeniť trasu a namiesto do Nižnej Revúcej sme zišli na Donovaly. Prešli sme 12,5 km a bolo nám super. Trasa je pekná, zážitky umocnené farebnou jesennou prírodou, aj nohy dostali zabrať, však to bolo po hrebeni hore - dole, no paráda.
Veľmi pekne sa chcem poďakovať predsedovi Peťovi, ktorý ani len nenaznačil, že nás je málo a nikam nepôjdeme.Bolo nás 18 a išli sme.
Mali sme aj jednu stratu, Jožko K. si sám vytýčil trasu a do odchodu autobusu neprišiel, ale dal vedieť, že je v poriadku a dôjde domov sám.
Neprešli sme celú trasu, ale bolo to super, s veľmi dobrou náladou a pohodou po celý deň.
Peťo ešte raz vďaka za pekný deň.

Odpovedať | 25.10.2018

Predseda

Cestovne je 8€ clen 10€ neclen .Zase nas je strasne malo .

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] ... [ 241 ] [ 242 ]
Prihlásenie
Meno:
Heslo:
Ak ešte nemáte svoje meno a heslo, zaregistrujte sa TU.
Anketa
Páči sa vám naša stránka?
(50564 účastníkov)
 
Áno 81 %
Nie 19 %
Tipy pre vás
Tipy pre nás
Tipy pre nás
Meniny

Dnes je 13. december,
meniny má Lucia.

Počasive pre Slovensko