Vibrama - KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV

Diskusia - KST Vibrama Malachov

Pre pridávanie príspevkov do diskusie je potrebné sa prihlásiť.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] ... [ 283 ]

Odpovedať | 15.07.2024

Táňa T.

Podľa fotiek to bolo super. Držím palce všetkým vytrvalcom a súčasne závidím. Túto časť MF som chcela absolvovať a už druhý krát mi to nevyšlo. Ahojte

Odpovedať | 14.07.2024

Hela

Počasie v poslednom čase vyčíňa nielen teplotami, ale aj rýchlymi zmenami s prudkým dažďom a vetrom. Takže chápete, ako sa mi ťažko spáva pred našou sobotnou turistikou. Je veľmi ťažké odhadnúť či to skúsiť alebo sa vzdať. Takto to bolo aj teraz. Mali sme nesmierne veľké šťastie, že sme trafili pekný deň medzi búrkami.
Prihlásených bolo 28 turistov, prišlo 26 – 13 členov a 13 nečlenov. Zvolili sme skorý ranný odchod, tak v Strečne sme nastúpili na čtz už okolo 7:00 hod. Značka nás priviedla cez Nezbudskú Lúčku k zrúcanine hradu Starhrad, kde sme sa zdržali a pozreli si krásne výhľady na Domašínsky meander a okolie. Potom už len strmé nekonečné stúpanie lesom na Chatu pod Suchým. Sprevádzala nás hmla po nočnom vyčíňaní počasia, ale brali sme ju ako dar z neba, aspoň nás netrápilo ostré slnko, ktoré je v týchto horúčavách vysiľujúce. Na chate oddych a občerstvenie, však nás čakalo posledné strmé a ešte raz strmé stúpanie na Suchý. Už tesne pod Suchým sa slniečko prebojovávalo cez mraky a doprialo aspoň na Martinskú stranu výhľady a dodalo krásnu magickú atmosféru boja mrakov so slniečkom. Po fotení a oddychu pre zmenu strmé klesanie do sedla a krásny traverz Kľačianskej Magury, ktorá prekypovala mohutným čučoriedím a krásnym papradím. Na chate na Kľačianskej Magure oddych, občerstvenie a aj kochanie sa výhľadmi na Veľkú lúku a aj časť VF – Tlastú a Ostrú z iného uhla ako sme zvyknutí. Tu už slniečko vyhrávalo na celej čiare a tým aj pekne stúpali teploty, strmý zostup do Turčianských Kľačian bol našťastie dosť lesom, tak sa to dalo zvládnuť. Čakanie na posledných a aj busík, ktorý musel parkovať mimo obce / Turčianske Kľačany sú známe svojim zvláštnym prístupom k turistom/ bol v miestnej krčmičke.
Návrat domov viacerých zmohol, tak si aspoň trošku pospali a oddýchli.
Turistika v MF s trasou cez Suchý vyšla, nikomu sa nič nestalo a ani búrky nás neobmedzovali.
Ďakujem všetkým, ktorí prišli a užili si nádhernú turistiku v Malej Fatre na začiatku jej Krivánskej časti.

Odpovedať | 10.07.2024

Hela

Info k turistike 13.7.2024 MF:
odchod: Žel.stanica 5:15 hod
Sásová 5:25 hod
Cestovné: člen 10€, nečlen 12€
Tešíme sa na turistiku.

Odpovedať | 22.06.2024

Hela

Pôvodný turistický plán ísť na Kysuce a vystúpiť na Veľkú Raču zase nevyšiel. Aj záujem bol slabší, počasie veľká lotéria, ale vybrali sme si lokalitu menej ohrozenú búrkami - Muránsku planinu. Busík nás skoro ráno zaviezol na sedlo Zbojská a po čtz sme začali ukrajovať metre na Fabovu hoľu. Dvaja členovia si vybrali radšej Čertovu roklinu. Prvé hrmenie nás zastihlo pod Kučalachom, ale pritúlila nás chatka s prekrytou terasou, tak nápor dažďa a krúp sme stihli pozorovať v suchu. Búročka netrvalo dlho, tak sme pokračovali na Fabovu hoľu, kde sme sa občerstvili, daždík príjemné schladil vzduch, výhľady sme mali, tak po foto sme pokračovali mtz do sedla Javoriny, kde sme odbočili na žtz a prišli na sedlo Zbojská.
Tu sme si dopriali občersvenie a nákup legendárnych buchiet a rôznych dobrôt zo salaša. Cesta domov v pohode, len v Podbrezovej už bola celkom slušná prietrž, ale to sme už sedeli v busíku.
Prišlo 13 členov, 6 nečlenov. Všetkým veľmi pekne ďakujem za spoločnosť, napriek desivej predpovedi počasia sme si užili krásny deň v našej prírode, poniektorí boli na Fabovej holi prvý krat, tak bola spokojnosť.

Odpovedať | 19.06.2024

Hela

Info k turistike sobota 22.6.2024 Veľká Rača:
odchod: Žel.stanica: 5:15 hod
Sásová 5:30 hod
cestovné: člen 13€
nečlen 15€
Tešíme sa na stretnutie.

Odpovedať | 30.05.2024

Hela

Turistika 1.6.2024 je pre nepriaznivé počasie ZRUŠENÁ!!!!

Odpovedať | 28.05.2024

Hela

Info k turistike sobota 1.6.2024 Poľské Tatry - TEMNIAK:
odchod autobusu: Žel. stanica 5:10 hod
Sásová 5:20 hod
cestovné: člen 12€
nečlen 14€
Budeme ešte sledovať predpoveď počasia, ak by bola nejaká zmena, dáme včas vedieť.
Tešíme sa na stretnutie a turistiku.

Odpovedať | 20.05.2024

Hela

V sobotu 18.5.2024 sme mali v turistickom pláne návštevu Strážovských vrchov a vybrali sme si trasu z Dolných Vesteníc na hrad Uhrovec. V ranných hodinách autobus pozbieral turistov a nabrali sme smer Handlová a Dolné Vestenice. Prišlo 20 členov + vo Vesteniciach nás čakal Ľuboš Pecník a 7 nečlenov.V Handlovej sme si na pumpe dali malý oddych a potom už priamo do Dolných Vesteníc.
Tu vystúpili turisti trasy A, ktorá išla po žtz na Surdov, ztz cez Veľký Čihoc pod Veľký Čihoc a čtz na Kňažinové lúky a po ztz na hrad Uhrovec. Mali sme to pestré farbou značiek, ale aj prírodou. Ešte na žtz sme našli krásne výhľadove miesto s krížom, hojdačkou / miestnym dialektom hongalku/ nad Hornými Vestenicami s výhľadmi na Nitrické vrchy a Vtáčnik. Aj Veľký Čihoc / miestny názov Fajtov výhľad/ nám niečo ukázal zo svojej krásy – najprv nám zmizli značky / úbohé značenie/, ale chodník bol aspoň náznakový a aj pekné skaly s výhľadmi na Prievidzu, Nitrianske Sučany a Veľkú Fatru a aj Vtáčnik. Úsek po ztz k hradu bol nádherný, išli sme po skalnatom hrebeni Rovienky s mnohými odbočkami nad roklinou a oproti videli krásne skalnaté Veľké Zrubisko. Hrad nádherný s čulým pracovným ruchom dobrovoľníkov, dokonca aj čapovali pivo a mohli sme si kúpiť niečo na podporu obnovy hradu. Aj sme sa tu dlhšie zdržali, však počasie bolo po piatkovom prechode frontu slnečné. Na hrade sme sa stretli aj so skupinou B, ktorých autobus vyviezol na Jankov vŕšok. Potom už po mtz na Holý vrch popri oplotení /súkromná obora/ a po čtz na Jankov vŕšok.
Na hrebeni Rovienok sme sa stretli s našimi turistkami, ktoré išli z Jankovho vŕška, ale dali si dlhší okruh na hrad, super dievčence, som rada že ste neodolali a v pohode to zvládli – Anka Kontrová, Želka Šúrová, Janka Krnáčová, Alenka Chrenšťová. Na Jankovom vŕšku sme počkali posledných, mali sme možnosť si posedieť na terase hotela Partizán, dali si občerstvenie a dokonca si poniektorí aj zaspievali a zatancovali pri harmonike.
Bol to veľmi vydarený turistický deň, počasie krásne, zmokli sme až v Sásovej, kde nás zachytila celkom slušná nádielka vody.
Ďakujem všetkým za krásny deň a teším sa na ďaľšie.

23.05.2024

jaroslavdaxner reaguje

Akcia na parádu a počko tiež ,partia super.
A dala si aj mňa do foto AKO VYSÍM NA KONÁRI A JE MI DOBRE
čafte v Polsku

Odpovedať | 14.05.2024

Hela

Info k turistike sobota 18.5.2024 - ČIHOC, hrad UHROVEC:
odchod: Žel.stanica 6:15 hod
Sásová 6:30 hod
Cestovné: člen 10€
nečlen 12€
Tešíme sa na turistiku a aj stretnute.

Odpovedať | 11.05.2024

IvanV

Ako som sa dozvedel, trojdňovka je plná. Síce ani boh netuší, kedy a kde sa môžete prihlásiť ale, pani predsedníčka je zdá sa spokojná. Veď tí, ktorí jej podliezajú sú tam. Podobne ako v Čachticiach. Asi nepochopila, že vedie turistický klub, nie partiu svojich "kamarátov". SUPER.

Strana [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] ... [ 283 ]
Prihlásenie
Meno:
Heslo:
Ak ešte nemáte svoje meno a heslo, zaregistrujte sa TU.
Anketa

( účastníkov)
 
Tipy pre vás
03.08. 2024 NÍZKE TATRY – RÁZTOCKÁ HOĽA

Dátum: 03.08.2024
Dĺžka trasy: 21.00 km
Prevýšenie: 1120 m
Voľných miest: 36

24.08. 2024 VEĽKÁ FATRA – PLIEŠKA 1087m, TLSTÁ HORA 1208m

Dátum: 24.08.2024
Dĺžka trasy: 12.50 km
Prevýšenie: 850 m
Voľných miest: 45

Tipy pre nás
Tipy pre nás
Meniny

Dnes je 23. júl,
meniny má Olga.

Počasive pre Slovensko